Infospravy.sk Infospravy.sk

Vlhová "dovolenkuje" v Pyrenejách: Bojujem s teplom
zdroj: TASR

Vlhová "dovolenkuje" v Pyrenejách: Bojujem s teplom

Pracovná dovolenka, širší pojem, ktorý si Petra Vlhová sama definovala na vlastné pomery vo finále sezóny. Lyžiarka sa tak cíti, keď vkladá do súťaženia posledné zvyšky a neuľahčuje jej to počasie. Pod Pyrenejami sa v sobotu na konci zimy láme jar s letom, v horách 200 km severne od Barcelony sa ešte dá lyžovať. Lenže v andorrskom Soldeu sa cez víkend rekreační lyžiari preháňali po kopcoch vo svetroch, niektorí len v tričkách. Pretekárky musia v kombinézach, svah si nevyberajú, trať im určia a v cieli padajú do protivne mäkkého snehu.

Spoločný menovateľ je teda teplo. "Ja z môjho pohľadu najviac bojujem s teplom, je to pre mňa na trati ťažké. Cítim sa v takomto počasí ako na dovolenke. Fakt s tým bojujem, aby som zostala koncentrovaná," konštatovala Petra, ktorá v slalome podala statočný výkon. Tretie miesto je v jej súčasnej fazóne a v konkurencii nabudených "ľahkých váh" maximum. O to predovšetkým za odmäku ide, najmä jej najväčšia rivalka a aj najväčšia hviezda Mikaela Shiffrinová sa v bránkach zvŕta ľahšie. Petra Vlhová mala čo robiť a keď jej do prvej jazdy hrala Bowieho hitovica "Let's Dance", tanec to práve nebol.

"Ťažko sa to vysvetľuje,"
reagovala Petra na žiadosť TASR, aby charakterizovala rozdiel medzi jazdou na ľade a na mokrom snehu. Ten rozdiel síce pozná každý rekreačný lyžiar, ale mnohí fanúšikovia nelyžujú a pretekársky to má iné špecifiká. U Vlhovej sú aj "subšpecifiká" a Petra vzápätí definovala: "Ja som silový jazdec a keď je mäkko, strašne sa v tom borím a som pomalá. Dá sa povedať, že v tom neviem moc jazdiť."

Jedným dychom však dodala, že sobotňajší slalom nebol úplne na "zaborenie" a hoci sa v druhom kole za výrazného slnečného žiarenia obávala rozbitého povrchu, napokon to vypálilo dobre a druhý čas kola znamenal 13-te pódium sezóny: "Len zo začiatku bolo mäkko, ale na tom strmáku bola trať skvelá, na tú teplotu som bola milo prekvapená."

V nedeľnom obrovskom slalome by však Petre určite sadlo, keby teploty klesli na jednociferné údaje.

Najnovšie z kategórie: Iné športy

Pozri viac

Odporúčame