Infospravy.sk Infospravy.sk

Slonia kráľovná mala kly až po zem a vzbudzovala obrovský rešpekt. Toto sú jej posledné zábery
zdroj: facebook.com

Slonia kráľovná mala kly až po zem a vzbudzovala obrovský rešpekt. Toto sú jej posledné zábery

Britský fotograf divokej prírody Will Burrad-Lucas zverejnil na svojom blogu a Instagrame skutočne unikátne zábery. Urobil posledné snímky ohromujúceho zvieraťa - slonej kráľovnej!

Meno Will Burrad-Lucas sme pritom spomínali už pred pár týždňami, pretože sa mu podarilo zachytiť zviera, ktoré nikto nevidel viac ako 110 rokov. Fotograf začul chýry o tom, že ľudia videli čierneho leoparda v okolí safari tábora Laikipia v Keni. S pomocou miestneho stopára Will sledoval leopardie stopy. Ani stopár si dokonca nebol istý, či sledujú stopy bežného leoparda, alebo leoparda, ktorý je v Keni opradený desiatkami legiend. "Nikdy nemám veľké očakávania. Po niekoľkých nociach, kedy sme nezachytili žiadne zviera, som si povedal, že budem šťastný, ak sa mi podarí nafotiť aspoň obyčajného fľakatého leoparda," povedal Will Burrard-Lucas.

Jedinečné zábery slonice vznikli pomocou BeetleCam - malého, diaľkovo ovládaného vozidla s kamerou. Slonica so zvláštnym menom F_MU1 zomrela prirodzenou smrťou v roku 2017 niekoľko týždňov po tom, čo snímky vznikli. Kly mala až po zem a napriek tomu prežila viac ako 60 rokov bez toho, aby ju ulovili pytliaci.

"Ak by som ju neuvidel vlastnými očami, zrejme by som neveril, že by na planéte existoval taký slon. Ak by existovala kráľovná slonov, bola by to iste ona," opisuje zábery samotný Will

V súčasnej dobe žije na celom svete len asi 20 slonov s podobnou dĺžkou klov. Väčšina žije v keňskom Národnom parku Tsavo.


zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame