Infospravy.sk Infospravy.sk

Spolužiaci Lady Gaga mali skupinu, v ktorej sa z nej vysmievali a strápňovali ju za to, že chcela byť slávna
zdroj: TASR/facebook.com

Spolužiaci Lady Gaga mali skupinu, v ktorej sa z nej vysmievali a strápňovali ju za to, že chcela byť slávna

Americká speváčka a skladateľka Lady Gaga je v momentálnej dobe hotový úkaz. Je nielen famózna speváčka s nezameniteľným hlasom, ale aj herečka, čo potvrdila tento rok vo filme Zrodila sa hviezda. Jej cesta za slávou bola ale veľmi tŕnistá.

Stefani Joanne Angelina Germanotta, to je pravé meno speváčky, ktorá je momentálne držiteľkou Oscara za najlepšiu filmovú pieseň. Počas jej školských čias bolo ale toto meno predmetom výsmechu a potupy. 

Počas vysokej školy totiž jej spolužiaci založili skupinu s názvom: Stefani Germanotta, you will never be famous (Stefani Germanotta, nikdy nebudeš slávna.)

Stefani totiž už počas školy cítila, no hlavne chcela, aby raz bola slávna. Aby raz ľudia k nej vzhliadali ako k veľkej umelkyni. Jej spolužiaci tomu ale samozrejme neverili a vysmievali sa jej. 

Skupinu objavila aj Lauren Bohn, ktorá v čase jej vzniku len začínala študovať v New Yorku. „Keď som začínala študovať na NYU, Facebook ešte nebol taký obľúbený. Ľudia vtedy vytvárali rôzne skupiny a bezhlavo sa do nich pridávali.“

Lady Gaga (foto: TASR/AP)

Lady Gaga sa počas študentských čias venovala spevu a hrávala na piano v miestnych baroch. Komentáre pod fotkami, ktoré spolužiaci v tej dobe do skupinky pridávali, boli skutočne štipľavé. Lady Gaga nazývali "vyhľadávačkou pozornosti."

„Pýtali sa, čo si o sebe vlastne dievča myslí a robili si srandu aj z jej vystúpení,“ povedala Bohn.

Na stránku sa samozrejme po skončení školy zabudlo. Až prišiel moment, kedy si na ňu Lauren spomenula. Držala v rukách časopis a čítala o akejsi Lady Gaga. Keď sa zadívala na fotografie, uvedomila si, že to dievča z jej školy. Podľa jej slov ju okamžite naplnila hrdosť a pýcha na to, že sa speváčke podarilo dosiahnuť svoje sny. Zároveň sa však cítila zle, že sa jej v skupine nikdy nezastala. „Mala som zmiešané pocity, no najsilnejší bol asi pocit vďaky. Stefani, ďakujem ti, že si nikdy neprestala veriť, že si superstar.“

TASR/AP

Lady Gaga sa ale so šikanou nestretla len na univerzite. Ešte počas obdobia, kedy navštevovala súkromnú katolícku školu, čelila výsmechu kvôli jej hustému obočiu. „Používala som samoopaľovacie krémy a ľudia sa ma pýtali, prečo som taká oranžová, prečo mám vlasy, aké som mala... Pýtali sa ma, prečo tak musím chodiť do školy. Nazývali ma štetkou či inými vulgarizmami. Niekedy som ani nechcela ísť do školy,“ prezradila speváčka.

Teraz je ale Stefani slávnejšia, než ktokoľvek iný, no uvedomuje si, že by to bez tvrdej driny nikdy nedokázala. O tom hovorila, aj počas svojej ďakovnej reči pri preberaní Oscara. 

TASR/AP

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame