Infospravy.sk Infospravy.sk

NASA hľadá vtipného človeka. Jeho zmysel pre humor mu ale musí ostať počas celej misie na Marse
zdroj: TASR

NASA hľadá vtipného človeka. Jeho zmysel pre humor mu ale musí ostať počas celej misie na Marse

National Aeronautics and Space Administration (skr. NASA), do slovenčiny zvyčajne prekladané ako Národný úrad pre letectvo a vesmír, je americká vládna agentúra zodpovedná za americký kozmický program a všeobecný výskum v oblasti letectva.

NASA sa vo svete preslávila rôznymi misiami, no tá najbližšia bude niečím výnimočná. Hľadajú totiž do tímu človeka, ktorý je vtipný, ktorý jednoducho srší humorom a dokáže rozveseliť ľudí za akýchkoľvek podmienok. 

Pýtate sa prečo? Dlhodobý pobyt v izolácii dokáže s psychikou človeka narobiť divy. Astronauti na svojich misách strávia v malom uzatvorenom priestore mnoho času a zmysel pre humor sa pomaly vytratí a nálada upadá.

NASA sa v blízkej budúcnosti bude pokúšať vyslať na červenú planétu Mars prvú misiu s posádkou astronautov. Táto skupinka by tam mala stráviť dlhých 8 mesiacov. Antropológ z University of Florida Jeffrey Johnson preto s NASA spolupracuje na projekte, ktorým výsledkom by malo byť zistenie, či je na palube potrebný akýsi "triedny šašo."

Mars (foto: TASR/AP)

Takýto človek dokáže komunitu ľudí okolo seba spájať a vytvárať pozitívnu atmosféru. To by malo za následok lepšie pracovné výsledky. NASA už plánuje túto teóriu otestovať aj v jednej zo svojich simulácií vesmírnej izolácie, ktorej sa zúčastňujú vybrané osoby.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame