Infospravy.sk Infospravy.sk

Ruská fotografka ukončila úspešnú kariéru a presťahovala sa do lesa, kde sa stará o 100 chorých psíkov
zdroj: instagram.com

Ruská fotografka ukončila úspešnú kariéru a presťahovala sa do lesa, kde sa stará o 100 chorých psíkov

To, ako a kde budeme žiť, závisí len od našich rozhodnutí. Vždy! Daria Pushkareva je v Rusku skutočne známa. Pôsobila dlhé roky v Moskve. Pracovala ako profesionálna fotografka, no momentálne od nej nikto žiadnu profesionálnu fotku nemôže žiadať. Svoju úspešnú kariéru totiž zanechala, len aby sa postarala o chorých psíkov.

Daria priznala, že sa dostala do momentu, kedy bola z nej len obyčajná vorkoholička. Jej dni nič nenapĺňalo. Bola to len samá práca. "Bola som jednou z piatich najlepších moskovských svadobných fotografov. Moji klienti boli prevažne elitní podnikatelia a politici. Veľmi inteligentní a veľmi kultivovaní. Všetky svoje peniaze a čas som venovala fotografovaniu. Pracovala som 24/7. Nemala som ani deň voľna." 

Jej život sa zmenil, keď si spomenula na svoje detstvo. Spomenula si na moment, kedy sa ich v škole pýtali, čím chcú byť, keď vyrastú. Daria odpovedala, že chce mať psí útulok a starať sa o zvieratká. V tom jej to doplo. "Prečo nerobím to, o čom som ako malá snívala?"

V tomto momente sa rozhodla, že časť peňazí, aj svojho času venuje zvieratkám v núdzi. Jedného dňa si ale Diara na internete prečítala o šteniatku bez oka. Jej majitelia potrebovali na ošetrenie 150 dolárov, no nemali ich, preto k veterinárovi nešli. Vtedy sa pozrela na manžela a ten pochopil, na čo Diara myslí.

Diara tak začala pomáhať jednému psíkovi za druhým. Stávali sa aj prípady, kedy si Diara s manželom chorých psíkov nechali u seba doma. Keď ich mali 6, odhodlali sa k veľkému kroku.

Vzali si pôžičku a kúpili si veľký dom aj s veľkým pozemkom 160 kilometrov od Moskvy. Tam si zriadili svoj vlastný útulok pre choré psíky. Už ich majú v útulku celkom 100, no denne nakŕmia aj 200 zvierat. Museli si zamestnať dvoch ľudí.

Na všetko samozrejme potrebujú množstvo peňazí, no Diara je skutočne šikovná a vždy sa jej podarí financie na prevádzku zohnať. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame