Infospravy.sk Infospravy.sk

Pre peniaze a zábavu všetko! Levici vytrhali pazúry, aby sa s ňou mohli hrať deti
zdroj: twitter.com

Pre peniaze a zábavu všetko! Levici vytrhali pazúry, aby sa s ňou mohli hrať deti

Tak sa zdá, že pre peniaze a biznis urobia ľudia skutočne čokoľvek. Dôkazom toho je aj prípad, ktorý sa pred pár dňami objavil na internete.

V zoologickej záhrade v palestínskom meste Rafah urobili niečo, čo skutočných milovníkov zvierat dokáže naozaj naštvať! Zamestnanci sa totiž rozhodli pre návštevníkov pripraviť netradičnú atrakciu - levicu, ktorej vytrhali pazúry. 

14- ročná levica Falestine musela podstúpiť chirurgický zákrok. Operáciu vykonal veterinár Fayez al-Haddad napriek tomu, že nemal žiadne právne povolenie na jej uskutočnenie. A navyše, nemyslí si že urobil niečo zlé. Práve naopak. ZOO sa oháňa pre neprajníkmi slovami: „Odstránili sme jej pazúry, aby sa s ňou deti mohli hrať.“

Majiteľ zoologickej záhrady Mohammed Jumaa dodal, že odstránením pazúrov sa snažia u levice znížiť jej prirodzenú agresivitu: „Snažím sa, aby boli levy menej agresívne a k návštevníkom viac priateľské. Chceme deťom vyčariť úsmev na tvárach a zároveň nalákať viac návštevníkov, pretože zoo má veľké výdavky.“

Na ZOO sa ale vzniesla obrovská vlna kritiky. „Myslel som si, že sa zoologické záhrady majú o zvieratá starať a nie ich mučiť,“ toto je jeden z komentárov, ktorý sa objavil pod článkom o poburujúcom zákroku. 

ZOO si ale vôbec neuvedomila, že levici vzali niečo, čo prirodzene potrebuje. Takto sa nebude môcť poškriabať, či vyliezť na strom. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame