Infospravy.sk Infospravy.sk

Na trh prichádza nealko pivo, no s obsahom marihuany. Sľubuje stav eufórie!
zdroj: TASR/wikimedia.org

Na trh prichádza nealko pivo, no s obsahom marihuany. Sľubuje stav eufórie!

1. január 2018 - v tento deň začal v Kalifornii legálny predaj "mäkkej" drogy. Kalifornia sa tak oficiálne pridala k niekoľkým americkým štátom a k dištriktu hlavného mesta Washington, kde je marihuana na rekreačné účely povolená.

Každý, kto má 21 rokov alebo viac, si môže kúpiť v zaregistrovaných obchodoch marihuanu na osobné použitie. Jeden nákup je obmedzený na 28,5 gramu a rovnaké obmedzenie platí aj na množstvo, ktoré môže mať človek pri sebe.

Marketing a predaj drog ide v týchto štátoch ruka v ruke, preto sa pi­vo­var Two Ro­ots Bre­wing rozhodol potešiť aj milovníkov piva. Do svojej ponuky zahrnuli nealkoholické pivo, no z obsahom euforickej zelenej rastlinky.

Pivo, ktoré sľu­buje stav bez­tiaže a eufórie už 10 minút po jeho vypití. 

Zaujímavý je je vý­robný pro­ces, ktorý pi­vo­var pri pro­duk­cii piva vy­užil. Ma­ri­hu­ana sa to­tiž nedá roz­pus­tiť vo vode. Tento prob­lém sa však po­da­rilo pre­ko­nať vďaka me­tóde nano emul­zi­fi­ká­cie, ktorá zvy­šuje roz­pust­nosť.

Nezabudnite ale na to, že pivko sa nepredáva len tak hocikde. Ten beztiažový mok si zakúpite výlučnej v Kalifornii. 

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame