Infospravy.sk Infospravy.sk

Zimná atrakcia v zasnežených Alpách. Nádhernú prírodu odráža zrkadlový domček
zdroj: facebook.com

Zimná atrakcia v zasnežených Alpách. Nádhernú prírodu odráža zrkadlový domček

Tak toto je nááááádhera! Ak nemáte plány na víkend a obľubujete hory a sneh, tak navštívte Alpy, konkrétne vo Švajčiarsku, pretože tam si môžete v týchto dňoch urobiť aj jedinečnú fotografiu pri magickom domčeku.

Jednoposchodový domček s menom Mirage zasadený do snehu je skutočne nádherný. Vyniká hlavne tým, že je zrkadlový, tým pádom sa od neho odráža krásna príroda. 

Domček je zasadený v Alpách v mestečku Gstaad, ktoré sa nachádza v juhozápadnom Švajčiarsku. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 202 m. Je vyrobený z dreva a ocele. Po celom povrchu, aj v jeho vnútri, je pokrytý zrkadlovým materiálom. Autorom inštalácie je americký umelec Doug Aitken, ktorý o svojom diele povedal: "Bude odrážať horské prostredie a interagovať s ním počas meniacich sa ročných období. Dielo je úplne minimialistické. Je biele, pokryté len snehom. Divák sa môže k dielu vracať počas meniacich sa období, na jeseň, v búrke, či v lete, keď je pastva zelená. Ako sa menia naše životy, dielo sa mení s nami." Takže ak nestihnete toto miesto navštíviť počas zimy, nesmúťte, pretože domček ostane na svojom mieste aj počas iných ročných období. 

Do inštalácie môže vstúpiť úplne každý. Neplatí sa tam žiadne vstupné. Vo vnútri vás čaká rovnaký zrkadlový zážitok, pretože zrkadlá vytvárajú rôzne kaleidoskopické efekty. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame