Infospravy.sk Infospravy.sk

Vydržte bez mobilu a internetu a máte pobyt v krásnom hoteli  vo Švédsku zadarmo
zdroj: instagram.com

Vydržte bez mobilu a internetu a máte pobyt v krásnom hoteli vo Švédsku zadarmo

Hotel láka klientov na celkom zaujímavú ponuku. Stačí, ak podstúpite tzv. internetový a mobilový celibát.

Veľmi dobre vieme, že denne doslova visíme na mobiloch a neustále kontrolujeme maily, správy, notifikácie a kadečo iné. Viac sa teda venujeme virtuálnemu svetu, než tomu, ktorý sa odohráva okolo nás. Denne využíva napr. taký Facebook až 45% obyvateľov Slovenska. Dávno už neplatí, že na tejto sociálnej sieti "visia" len mladí ľudia, pretože bežne túto sociálnu sieť využívajú ľudia nad 50 rokov a dokonca aj dôchodcovia. 36% dôchodcov potvrdzuje, že používajú sociálne siete aspoň raz mesačne. 

Nuž, štatistiky sú jedna vec, ale poďme k veci. Ak sa vo švédskom hoteli Bellora v meste Göteborg vzdáte internetu, môžete mať izbu úplne zadarmo.

Ako to funguje? Hotel sa rozhodol účtovať cenu izby na základe toho, aký dlhý čas budú jeho hostia pripojení na wi-fi. Celé to funguje na princípe špeciálnych lámp, ku ktorým sa hostia musia pripojiť, ak chcú použiť hotelovú wi-fi. Ak sa pripojíte k hotelovému internetu, lampa sa rozsvieti nabielo a začne počítať čas. Každých 20 sekúnd sa cena zvyšuje. Po 30 minútach sa lampa rozsvieti načerveno, čo znamená, že hosť musí zaplatiť plnú sumu. Ak sa teda vôbec nepripojíte, lampa svietiť nebude a izbu máte zadarmo. 

Tak ako, vymenili by ste sociálne siete za pobyt v útulnom a peknom hoteli vo Švédsku? 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame