Infospravy.sk Infospravy.sk

Študent, ktorý verejne poprel HOLOKAUST zverejnil reakčné video. Zmenil svoj názor?
zdroj: video

Študent, ktorý verejne poprel HOLOKAUST zverejnil reakčné video. Zmenil svoj názor?

Minulý týždeň Slovenskom otriaslo také "obyčajné" video z diskusie o holokauste. Podľa predpokladov sa mala diskusia študentov s Andrejom Bánom, Pavlom Sibylom a Evou Mosnákovou uberať edukatívnym a poznávacím smerom. Jednoducho, aby mladí pochopili, čo sa počas vojny páchalo na ľuďoch, a prečo by sa to už stať nemalo.

Gymnazista Adam sa vtedy rozhodol zapojiť do diskusie, resp. skôr vyjadriť svoj názor na holokaust. Podľa neho totiž žiadny holokaust nie je. Neštítil sa to povedať priamo pred človekom, ktorý si všetko prežil. 

Video z diskusie už neexistuje, pretože ho autor- Pavel Sibyla, zmazal. Adam sa preto rozhodol nakrútiť reakčné video z pohodlia svojej obývačky: "Zdravím, v tomto videu reagujem na nahrávku, ktorú zverejnil Pavel Sibyla, po novom člen Progresívneho Slovenska. Pán Sibyla zostrih z nahrávky vymazal, údajne preto, aby mi dal ešte "šancu". Nahrám celú diskusiu, aj zostrih, ktorý uverejnil pán Sibyla. Myslím si, že jediný, kto sa za nahrávku má hanbiť, je on sám, a to z toho dôvodu, že ju zneužil na svoje politické ciele. Pokiaľ by to bolo naopak a Marian Kotleba by zverejnil video, ktoré je rok staré, zostrihané a bez uvedenia zdroja na pôvodné video, tak by bol označený za populistu a nekritického manipulátora."

Adam odprezentoval 9 bodov. Kritizuje, že nikto nespresnil, kedy bolo video natočené a upozorňuje, že predmetom prednášky nebol holokaust, ale téma Zabudnuté Slovensko bojujúca proti extrémistom.

Ako to teda celé bolo a zmenil Adam svoj názor? 

zdroj: youtube.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame