Infospravy.sk Infospravy.sk

Študent sebavedomo tvrdil pred očami ženy, ktorá prežila hrôzy II.svetovej vojny, že HOLOKAUST neexistuje
zdroj: video/TASR

Študent sebavedomo tvrdil pred očami ženy, ktorá prežila hrôzy II.svetovej vojny, že HOLOKAUST neexistuje

Poslanci Národnej rady SR (NR SR) 31. októbra 2001 schválili návrh zákona, ktorý určil nový pamätný deň SR. Stal sa ním 9. september - Deň obetí holokaustu a rasového násilia. Právnu normu predložil vtedy nezávislý poslanec Robert Fico v presvedčení, že si treba stále pripomínať obete holokaustu, ako aj zápas proti všetkým prejavom rasizmu, neznášanlivosti, xenofóbie a akejkoľvek formy útlaku a diskriminácie.

Mnohí ale asi doteraz neporozumeli, čo to ten holokaust je, a čo si ľudia počas II.svetovej vojny museli prežiť, ak to vôbec prežili. Holokaust bola štátom programovo riadená a plánovaná perzekúcia a genocída európskych Židov. V širšom zmysle je slovom holokaust označovaný i celý nacistický perzekučný systém väzníc a táborov ako celok, respektíve nacistická perzekúcia všetkých etnických, náboženských a politických skupín. V rámci genocídy namierenej na židovské etnikum bolo vyvraždených okolo 6 miliónov Židov. Z územia vtedajšieho Slovenska bolo deportovaných 68 000 až 71 000 Židov.

Študent, ktorý sa zúčastnil diskusie v v zrekonštruovanej synagóge v Bardejove, si ale myslí niečo, za čo ho môžu na Slovensku pokojne odsúdiť. On si totiž myslí, že žiadny holokaust nie je. Neštítil sa to povedať do očí ženy, ktorá tú hrôzu prežila na vlastnej koži. 

Študent Adam sa označil za fanúšika ĽSNS a Mariána Magáta. Nemal na hosťku pani Evu Mosnáková žiadne otázky, len chcel len povedať svoj názor: holokaust nebol.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac