Infospravy.sk Infospravy.sk

Najbizarnejšia výstavba na svete! Bývanie v minipaláci má ale jeden háčik
zdroj: twitter.com

Najbizarnejšia výstavba na svete! Bývanie v minipaláci má ale jeden háčik

Ak ste momentálne v stave, že sa chcete odsťahovať mimo Slovenska a hľadáte krajinu, aj miesto, kde sa zložiť, pozrite sa, či by vám náhodou nevyhovovalo bývať v takejto "rádovke" v Turecku.

Veď predsa každá jedna žena je v kútiku svojej duše princeznou a chcela by bývať vo svojom paláci. Rádová výstavba snehobielych minipalácov ponúka skutočne možnosť žiť ako v rozprávke. 

Projekt nesie názov Burj Al Babas villas. Domčeky neo-gotickom štýle nájdete na vidieku v Turecku. Developerov tento projekt vyšiel poriadne draho, a to 175 miliónov eur.

Bývanie v domčekoch v údolí pod píniovým lesom na východe Turecka má ale jeden háčik. O paláce v regióne Bolu nemá absolútne nikto záujem. Každý stojí okolo 450 000 eur. Každá jedna je opustená a neobávaná, pretože ani tí najväčší boháči v Turecku nemajú o takéto bývanie záujem. V nezvyčajnej dedinke majú byť k dispozícii nákupné a kozmetické centrá, kúpele, mešita a samozrejme bude mať každý jeden dom svoj vlastný bazén. 

Spoločnosť Sarot Group dúfala, že do svojej rozprávkovej dedinky priláka aj arabských zbohatlíkov, no ani tí nemajú záujem o súkromné minipaláce. Spoločnosť sa dokonca dostala kvôli projektu na súd. Ten im nariadil okamžité zastavenie výstavby. Oni sa ale oháňajú tým, že im stačí predať 100 domčekov z 587 postavených. Tým pádom by splatili svoj dlh a mohli by vo výstavbe pokračovať až do jej konca. Dokopy totiž plánujú postaviť až 732 víl. Je teda skutočne otázne, čo bude ďalej s týmto odvážnym projektom.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame