Infospravy.sk Infospravy.sk

Mrazivá krása! Čínsky festival ľadu a snehu navštívia milióny ľudí
zdroj: TASR/AP

Mrazivá krása! Čínsky festival ľadu a snehu navštívia milióny ľudí

Lákadlom pre Číňanov i turistov z celého sveta je v týchto dňoch Medzinárodný festival snehu a ľadu v meste Harbin v Číne. Festival ľadu v Číne sa zaraďuje k najväčším na svete a oficiálne ho otvorili 5. januára.

V priestoroch unikátneho ľadového areálu môžu návštevníci obdivovať až 100 rôznych diel od umelcov z 12 krajín. Organizátori očakávajú, že festival, ktorý sa nepretržite koná od roku 1985, navštívi tohto roku viac ako 15 miliónov návštevníkov.

Na 35. ročníku medzinárodného festivalu ľadového umenia môžu turisti, ale aj domáci obdivovať sochy rôznych tvarov a veľkostí. Každá jedna kocka ľadu, ktorá bola použitá na výrobu sôch, vážila pred použitím až 700 kilogramov. Najvyššia socha meria až 46 metrov. 

Sochy by mali vydržať do konca februára 2019. Popri ľadových sochách je však na festivale aj mnoho snehových diel. Najväčšia snehová socha má 33 metrov a je takmer 100 metrov dlhá.

TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP
TASR/AP

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame