Infospravy.sk Infospravy.sk

Toto mesto v Taliansku vám zaplatí, ak budete jazdiť na bicykli!
zdroj: pixnio.com

Toto mesto v Taliansku vám zaplatí, ak budete jazdiť na bicykli!

Bari je hlavné mesto provincie Bari a regiónu Apúlia v Taliansku. Leží na pobreží Jadranského mora v južnom Taliansku. Je známe aj ako prístavné a univerzitné mesto. Leží v nadmorskej výške 1 meter, má rozlohu 116 km² a 328-tisíc obyvateľov. V zastavanej oblasti mesta s rozlohou 203 km² žije približne 700-tisíc obyvateľov a asi 1,2 milióna v metropolitnej oblasti.

To je skutočne dosť obyvateľov, a to sa do toho množstva nepočítajú ešte turisti. Každý z týchto ľudí sa musí po meste nejako presúvať. Mesto ale myslí ekologicky a veľmi dobre vie, že najlepší spôsob dopravy je bicykel! 

Bari sa rozhodlo podporovať ekologickú dopravu v meste tak veľmi, že prišlo s nápadom odmeny pre obyvateľov, ktorí bicykel používajú. Ak teda občan zvolí namiesto auta bicykel, mesto mu mesačne zaplatí 25 €. Za každý jeden kilometer môžete získať 4 centy. Špeciálne platená bude ale cesta do práce, kedy sa cena za kilometer vyšplhá až na 20 centov. 

Radnica chce dokonca prispievať aj tým, ktorí nemajú vlastný bicykel a chcú si ho zakúpiť. 150 € dostanete pri kúpe nového a 100 €, ak pôjde o bicykel z druhej ruky. Mesto však myslí aj na takých, ktorí by si chceli zakúpiť elektrický bicykel. Takí dostanú až 250 €. „Keď budete šľapať do pedálov, pomôžete tým nielen vášmu zdraviu“ tvrdí starosta mesta Bari Antonia DeCaru.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame