Infospravy.sk Infospravy.sk

PÁNIK PRISPEL DVOMI GÓLMI A ASISTENCIOU K TRIUMFU ARIZONY
zdroj: TASR/AP

Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v noci na piatok dvomi gólmi a asistenciou k triumfu Arizony na ľade Vancouveru 4:3 po predĺžení. Päťdesiat sekúnd pred koncom extra času rozhodol o zisku dvoch bodov pre Coyotes strelou zápästím z pravého kruhu na vhadzovanie.

Hokejisti Bostonu v zostave so slovenským brankárom Jaroslavom Halákom a obrancom Zdenom Chárom prehrali v noci na piatok v zámorskej NHL s Washingtonom 2:4. Halák vykryl 18 striel, Chára strávil na ľade takmer 20 minút a na konto si pripísal mínusový bod. Dvomi gólmi sa na 14. triumfe Capitals nad Bruins za sebou podieľal ruský kanonier Alexander Ovečkin.

TASR/AP

Hráči Tampy Bay Lightning so slovenským zadákom Erikom Černákom zdolali vďaka skvelej záverečnej desaťminútovke Carolinu 3:1 a ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Hurricanes. Černák odohral vyše 19 minút a zaznamenal plusku, Brayden Point prispel k víťazstvu domácich dvomi gólmi a asistenciou. Montreal s Tomášom Tatarom prehral na ľade St. Louis 1:4. Slovenskému krídelníkovi pribudla do štatistík mínuska.

Ottawa s Christiánom Jarošom zvíťazila v Los Angeles 4:1.