Infospravy.sk Infospravy.sk

Na základnej škole v Pekingu útočil údržbár, 20 žiakov zranil kladivom
zdroj: TASR

Na základnej škole v Pekingu útočil údržbár, 20 žiakov zranil kladivom

Dvadsať žiakov základnej školy v čínskej metropole Peking utrpelo v utorok zranenia po útoku kladivom, ktoré proti nim použil 49-ročný muž. Páchateľa, ktorý v škole pracoval ako údržbár, zadržali priamo na mieste, informovala agentúra AP.

K útoku došlo okolo 11.17 h miestneho času na základnej škole Süan-wu v mestskom obvode Si-čcheng v centre Pekingu. Všetky zranené deti ošetrili v nemocnici. Tri z nich utrpeli vážne, nie však život ohrozujúce zranenia, informovali miestne úrady.    

Páchateľa, pochádzajúceho zo severočínskej provincie Chej-lung-ťiang, dosiaľ identifikovali len priezviskom Ťia. Jeho pracovná zmluva, ktorú mu neobnovili, mu mala vypršať už tento mesiac.     

Na snímke deti kráčajú zo základnej školy počas evakuácie (foto: TASR/AP

Na deti podľa miestnych úradov zaútočil práve preto, aby vyjadril nespokojnosť so svojou situáciou. Na žiakov zaútočil počas vyučovania kladivom, ktoré používal pri práci.      

Pekinskú základnú školu Süan-wu založili v roku 1908. V súčasnosti ju podľa oficiálnej webstránky navštevuje 2537 žiakov a vyučuje na nej 199 učiteľov.      

Útoky na deti a žiakov, najmä s použitím nožov, nie sú v Číne neobvyklé. Vlani v októbri zranila nemenovaná žena nožom v škôlke v provincii S'-čchuan 14 detí. V apríli 2017 prišlo pri útoku nožom v čínskej provincii Šen-si o život deväť žiakov strednej školy, keď sa vracali domov zo školy. Išlo o jeden z najhorších útokov nožom v novodobých dejinách Číny. Páchateľ, ktorého neskôr popravili, povedal, že to bola pomsta za to, že ho v škole šikanovali.      

Mnohé školy v dôsledku obdobných incidentov sprísnili bezpečnostné opatrenia.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame