Infospravy.sk Infospravy.sk

Môžu to byť ich posledné Vianoce, no nemocnica chce, aby boli tie najkrajšie.
zdroj: heartproject.smugmug.com

Môžu to byť ich posledné Vianoce, no nemocnica chce, aby boli tie najkrajšie.

O Vianociach sa hovorí, ako o čase, kedy je všetko možné, kedy sa plnia aj tie najtajnejšie sny. Ak by ste sa spýtali ľudí, čo si najviac teda prajú, tak to je určite zdravie. Najvyššiu cenu má toto želanie hlavne pre tých, ktorí sú aj počas sviatkov v nemocniciach.

Dospelý človek sa s tým ešte akosi dokáže vyrovnať, no u detí je to omnoho náročnejšie. Preto v roku 2016 odštartovali v jednej nemocnici v Melbourne krásny projekt - Projekt srdca. Veľmi dobre vedia, že ich malí pacienti majú strach. Boja sa, že už nikdy nezažijú Vianoce mimo nemocnice. Preto sa rozhodli, že tie Vianoce každý jeden rok urobia také, akoby mali byť tie posledné. 

Od roku 2016 sa tento projekt rozšíril aj do iných nemocníc a hospicov v Austrálii, na Novom Zélande, v Kanade a vo Veľkej Británii.

Sterilné priestory nemocníc sa tak na malú chvíľu zmenia na fotografický ateliér. Fotografie sa potom následne upravia tak, že to vyzerá, že detičky sa nachádzajú vo svojich vianočných snoch. "Našou úlohou bolo vždy dodať úsmev na tvár rodinám, ktoré to majú na Vianoce ťažké. Aspoň na chvíľu uniknú z reality. Stačí nám dokonca jeden deň - vďaka sile fotografie a photoshopu."


Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame