Infospravy.sk Infospravy.sk

Darwinove ceny za rok 2018. Ľudia zbytočne umreli kvôli tým najhlúpejším nápadom
zdroj: facebook.com

Darwinove ceny za rok 2018. Ľudia zbytočne umreli kvôli tým najhlúpejším nápadom

Jediná istota, ktorú v živote máme, je smrť. Každý z nás raz zomrie. Niektorí jedinci si k nej vedia dopomôcť za mimoriadne bizarných okolností. To, že svoje kuriózne nehody neprežijú, nie je, žiaľ, prekvapujúce, preto si zaslúžia tzv. Darwinovu cenu.

Darwinova cena je ironické ocenenie pre ľudí, „ktorí sa zaslúžili o zlepšenie ľudského genofondu tým, že sa z neho sami odstránili hlúpym spôsobom“. Cena je pomenovaná po Charlesovi Darwinovi, zakladateľovi evolučnej biológie. Nejde o žiadne hmotné ocenenie, udeľuje sa na internetovej stránke DarwinAwards.com iba ako určité (obvykle posmrtné) uznanie. Princípom ceny je predpoklad, že ľudská hlúposť, ktorá spôsobí smrť svojmu nositeľovi, je daná geneticky a v duchu Darwinovej teórie prirodzeného výberu sa tak tento nebezpečný gén odstraňuje. Príbehy ľudí, ktorí si sami privodili kurióznu smrť neuveriteľne hlúpym spôsobom, spočiatku kolovali len pomocou e-mailu. V roku 1993 ich americká biologička Wendy Northcuttová začala zbierať a neskôr založila web DarwinAwards.com, na ktorom sa ceny udeľujú.

Toto sú kuriózne prípady, ktoré rezonovali vo svete v roku 2018. 

1. 

Medzi poprednými prípadmi sa ocitla smrť Johna Allen Chaua. Američana zabil najizolovanejší kmeň planéty. John chcel kmeňu Sentinelcov predstaviť Ježiša a kresťanské učenie. Urobil tak napriek tomu, že jeho členovia po stáročia odmietajú kontakt s okolitým svetom a na pokusy o interakciu reagujú násilím. "Zakričal som na nich: Volám sa John, milujem vás a Ježiš vás tiež miluje." Jeden z obyvateľov na neho potom vystrelil šíp, ktorým trafil jeho vodeodolnú bibliu. Muža zakopali na pieskovej pláži. 

2.

Smrť na sv. Valentína. Frustrácia z rande sa vypomstila 19- ročnému mladíkovi. So svojou priateľkou sa prechádzali v decembri popri rieke Havel. Vonkajšia teplota bola len niečo tesne nad nulou. Pár sa hádal a mladík sa rozhodol, že svoju priateľku zhodí do rieky. Ona ho však stiahla so sebou. Mladá žena však vedela plávať a rýchlo z vody vyliezla, mladík tam ostal veľmi dlho. Privolaní záchranári ho okamžite previezli do nemocnice, kde upadol do kómy. Paradoxne zomrel na Deň zaľúbených. 

3.

Anthony G. zomrel, pretože nerešpektoval dopravné upozornenia. Po silnej búrke neďaleko Franklinských jazier popadali na zem elektrické drôty. Oprava ale trvala dlhšie, preto cestári miesto označili tak, aby ním nikto neprechádzal. Anthony samozrejme nerešpektoval dopravné značenie a vyšiel priamo na popadané elektrické drôty. Jeho auto začalo horieť. 

4.

Cenu si určite zaslúžia aj 4 priatelia z Česka. Všetci boli nadšenci tzv. geocachingu a za svojou "keškou" neváhali vôjsť tam, kde to skutočne nebolo bezpečné. Vošli totiž do kanála, ktorý sa pri silnej búrke upchával a voda nemala kde odtekať. Počas hľadania prišla prívalová vlna, ktorá ich doslova zmietla. Dvaja z nich to neprežili.

5.

Bizarná hádka. Aj takto by sme mohli nazvať smrť dvoch Poliakov. Tí sa čelne zrazili a obaja po zrážke vyšli z áut a začali sa hádať a doťahovať. Nevšimli si však, že pri hádke prešli do iného pruhu, kde ich zmietlo nákladné auto. 

6.

Chlapík zomrel v kine len preto, že hľadal svoj mobilný telefón. Spadol mu pod stoličku. Zohol sa a hlavu mu zasiahol elektrický prúd, nakoľko bol v kine s efektami, kedy je stolička napojená na prúd.

7.

71- ročná žena zomrela na popáleniny tretieho stupňa po tom, ako si vyšla zapáliť na balkón. Od cigarety jej vybuchol kyslíkový ventilátor. 

8.

Darwinove ceny sa zrejme nemôžu zaobísť ani bez bizarného prípadu z Ruska. Stál za ním istý zvárač, ktorý sa, ktovie prečo, rozhodol zostrojiť improvizovaný kanón. Hasiaci prístroj mu totiž dobre zapadal do vyradenej delostreleckej húfnice. Kanón naplnil karbidom vápnika a vodou. Lenže takýmto spôsobom vznikne reaktívna kombinácia, ktorá produkuje acetylénový plyn. Muž, samozrejme, následný výbuch neprežil.

9. 

58- ročný vodič zomrel po tom, ako sa venoval viac svojmu penisu, než riadeniu vozidla. Počas vzrušujúcej jazdy mal ešte otvorené strešné okno. Pri obiehaní sa auto vyvalilo na bok a muž z neho vypadol a zabil sa. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame