Infospravy.sk Infospravy.sk

STREĽBA NA VIANOČNÝCH TRHOCH: Počet obetí teroristického útoku v Štrasburgu stúpol na 3
zdroj: TASR

STREĽBA NA VIANOČNÝCH TRHOCH: Počet obetí teroristického útoku v Štrasburgu stúpol na 3

V utorok večer spustil strelec paľbu pri vianočnom trhu vo francúzskom meste Štrasburg. Francúzske úrady momentálne hovoria o 3 mŕtvych a 13 zranených ľuďoch, z toho až 8 ľudí je zranených vážne. Podozrivý je zranený, ale stále na úteku. Informácie poskytli tlačovej agentúre AP dvaja predstavitelia policajných odborov.

Jeden z predstaviteľov, Stephane Morisse z policajnej odborovej organizácie FGP, povedal pre AP, že úrady išli v utorok už skôr do bydliska údajného útočníka, aby ho zatkli, ale 29-ročný podozrivý Chérif C. s väzbami na radikálov nebol doma. Podľa najnovších vyjadrení lefigaro.fr bol útočník už najmenej dvadsaťkrát odsúdený za trestnú činnosť. Morisse uviedol, že polícia našla v jeho dome výbušné materiály. 

Morisse ešte spresnil, že po večernej streľbe pri vianočnom trhu vojaci strážiaci toto trhovisko podozrivého postrelili, ale ten ušiel.   

Francúzska prokuratúra začala vyšetrovať utorkový teroristický útok, ktorý spôsobil uzavretie niekoľkých časti mesta, kde sídli aj Európsky parlament.

Útokom na vianočných trhoch sa venujú všetky svetové médiá. Titulky novín hovoria za všetko: "Horor na vianočných trhoch", "Zasiahli srdce Štrasburgu".

Belgický premiér Charles Michel vydal tweet, v ktorom vyjadruje svoju podporu obetiam a ich blízkym.

Ministerstvo vnútra oznámilo, že počas dnešného dňa budú všetky školy otvorené, no bude len na rozhodnutí študentov a ich rodičov, či do školy prídu. V školách bude prebiehať výučba normálne, hlavne čo sa týka univerzít, inde sa ale nebude vyučovať. Budú diskutovať o tom, čo sa udialo. 

Učitelia sú ale týmto rozhodnutím pohoršení, pretože vidia neustálu hrozbu útoku páchateľa, ktorý je stále na úteku. Podľa nich môže kedykoľvek vtrhnúť do akejkoľvek inštitúcie a vziať študentov, či učiteľov ako rukojemníkov. 

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame