Infospravy.sk Infospravy.sk

Polícia vedie trestné stíhanie pre krádež v rodinnom dome vo Vranove nad Topľou
zdroj: TASR

Polícia vedie trestné stíhanie pre krádež v rodinnom dome vo Vranove nad Topľou

Vranovský vyšetrovateľ vedie trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže spáchanej v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody, a to v súvislosti s krádežou v rodinnom dome na Lomnickej ulici vo Vranove nad Topľou, ku ktorej došlo koncom novembra. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová, ide o dvoch mužov vo veku 36 a 35 rokov z Trebišova.

„Neoprávnene vnikli na pozemok domu a z parapetu na okne vedľa vchodových dverí si spod popolníka vzali kľúč od vchodových dverí. Zo spálne odcudzili tablet a zo šperkovnice vzali štyri retiazky zo žltého kovu aj s príveskami, jednu retiazku z bieleho kovu, päť prsteňov a dvoje náušníc. Stratu šperkov si majiteľka vyčíslila na 5920 eur. Celková škoda dosiahla takmer 6100 eur,“ spresnila s tým, že obaja sú stíhaní na slobode. Hrozí im trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Polícia pripomína, že zabezpečiť si vlastný majetok by malo byť jednou z priorít. „Ponechať kľúče od domu či bytu na parapete vedľa okna pod kvetináčom či popolníkom je nezodpovednosť a ľahkovážnosť. Dávame tým zlodejom šancu a vytvárame im takýmto prístupom ideálne podmienky,“ uzavrela Ligdayová.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame