Infospravy.sk Infospravy.sk

Aj v tomto roku ponúkajú Štátne lesy TANAP-u na predaj vianočné stromčeky
zdroj: TASR

Aj v tomto roku ponúkajú Štátne lesy TANAP-u na predaj vianočné stromčeky

Aj tento rok ponúkajú Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP) širokej verejnosti na predaj vianočné stromčeky, i keď len v obmedzenom množstve. Záujemcovia si môžu vybrať medzi smrekom a borovicou. Cena závisí od druhu a veľkosti.

Ako informovala Martina Petránová zo ŠL TANAP-u, koncom 90. rokov minulého storočia ponúkali záujemcom z radov širokej verejnosti na predaj do tisíc kusov vianočných stromčekov, v novom miléniu ich počty nepresiahli štyri stovky a po veternej kalamite, ktorá zasiahla Tatry v novembri 2004, sa toto číslo ešte znížilo.

V tomto roku majú v ponuke 200 kusov stromčekov, ktoré pochádzajú z prerezávok. "Na jednotlivých ochranných obvodoch Štátnych lesov TANAP-u je k dispozícii dokopy 190 smrekov, zvyšok predstavujú borovice," dodala. Cena vianočných stromčekov sa od minulého roku nemenila.

Petránová ďalej uviedla, že ŠL TANAP-u nielen v predvianočnom období, ale po celý rok zabezpečujú na území národného parku, ktoré majú vo svojej správe, ochranu stromčekov pred nelegálnymi výrubmi prostredníctvom lesnej stráže z radov ich pracovníkov.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame