Infospravy.sk Infospravy.sk

Trump oznámil výmenu na poste šéfa kancelárie Bieleho domu
zdroj: TASR/AP

Trump oznámil výmenu na poste šéfa kancelárie Bieleho domu

Vedúci kancelárie Bieleho domu John Kelly odíde zo svojej funkcie do konca tohto roka, oznámil v sobotu prezident USA Donald Trump. Kto sa stane jeho nástupcom, bude známe v najbližších dňoch, povedal novinárom vo Washingtone.

Americké médiá označili za pravdepodobného kandidáta na tento post Nicka Ayersa, terajšieho šéfa kancelária viceprezidenta Mikea Pencea, píše agentúra DPA.

Dohady o Kellyho rezignácii priniesli médiá už v uplynulých dňoch s odvolaním sa na zdroje, podľa ktorých sa jeho vzťah s prezidentom zhoršil.

"John Kelly odíde - neviem, či môžem povedať, že odstúpi, ale je to skvelý chlapík," vyhlásil Trump.

Generál vo výslužbe Kelly, ktorý krátko pôsobil ako minister vnútornej bezpečnosti, dostal za úlohu obnoviť poriadok v Bielom dome, keď v júli 2017 prevzal funkciu šéfa kancelárie od Reincea Priebusa.

Jeho odchodom sa rozšíri dlhý zoznam poradcov i členov kabinetu, ktorí za Trumpa prišli a odišli z Bieleho domu. Pôjde tiež o druhú personálnu výmenu na vysokej vládnej úrovni, ktorú Trump oznámil od volieb zo 6. novembra - po tom, ako v novembri na prezidentovu žiadosť odstúpil minister spravodlivosti Jeff Sessions.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame