Infospravy.sk Infospravy.sk

Najvyšší súd využije eurofondy na zlepšenie svojej činnosti
zdroj: TASR

Najvyšší súd využije eurofondy na zlepšenie svojej činnosti

Najvyšší súd (NS) SR chce zlepšiť informovanosť o svojej rozhodovacej činnosti, dobudovať analytické centrum a zrealizovať procesno-organizačný audit. Podľa zmluvy, ktorú vo štvrtok uzatvoril, na projekt použije vyše dvoch miliónov eur z eurofondov. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Cieľom opatrení je prácu súdu zefektívniť, zrýchliť a stransparentniť. "Som presvedčená, že kvalitná analytická činnosť prispeje k zjednocovacej činnosti najvyššieho súdu, čím sa zvýši predvídateľnosť súdnych rozhodnutí a zároveň zníži súdivosť. Z pohľadu občana je to nesmierne dôležité, pretože tak v konečnom dôsledku skrátime dĺžku súdnych konaní," myslí si predsedníčka NS Daniela Švecová.   

Súčasťou projektu je aj audit, ktorého účelom bude identifikovať existujúce procesy, analyzovať ich a navrhnúť ich optimalizáciu. "Vďaka tejto reforme sa skvalitní pracovné prostredie, zvýši sa efektivita práce zamestnancov a aplikujú sa moderné pracovné postupy. V konečnom dôsledku tak dosiahneme významnú úsporu verejných prostriedkov," tvrdí vedúci Kancelárie NS SR Ivan Solej.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozri viac

Odporúčame