Infospravy.sk Infospravy.sk

Ukrajinský admirál sa chce dať vymeniť za zajatých ukrajinských námorníkov
zdroj: TASR

Ukrajinský admirál sa chce dať vymeniť za zajatých ukrajinských námorníkov

Ukrajinský admirál Ihor Vorončenko sa chce dať podľa svojich slov vymeniť za ukrajinských námorníkov zajatých ruskou armádou počas incidentu v Kerčskom prielive. Informovala o tom vo štvrtok agentúra DPA, podľa zistení denníka Bild.

Admirál pre nemecký denník vyhlásil, že mu "puká srdce, keď vidí svojich vojakov, ako ich nelegálne zajali Rusi". Dodal v tejto súvislosti, že je pripravený ísť do ruského väzenia za predpokladu, že Vladimir Putin prepustí 24 zadržaných ukrajinských námorníkov.    V

orončenko, ktorý v minulosti pôsobil aj ako šéf administratívy pobrežnej obrany na Kryme, bol počas ruskej anexie Krymu v roku 2014 sám štyri dni držaný v zajatí. V roku 2016 ho ukrajinský prezident Petro Porošenko vymenoval za veliteľa ukrajinských námorných síl.      

Ukrajinskí vojaci, ktorých zajali príslušníci ruských ozbrojených síl 25. novembra počas incidentu v Kerčskom prielive, boli obvinení z nezákonného prekročenia ruských hraníc.       

Skupine osôb konajúcej na základe vzájomnej dohody hrozí za tento skutok podľa uvedeného zákona odňatie slobody na šesť rokov.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame