Infospravy.sk Infospravy.sk

Video tohto šimpanza šokoval svet! Je štvornásobne silnejší než človek a v behu by trhol aj Bolta
zdroj: reddit.com/video

Video tohto šimpanza šokoval svet! Je štvornásobne silnejší než človek a v behu by trhol aj Bolta

V zoologickej záhrade Twycross v Atherstone vo Veľkej Britániižije šimpanz, ktorý vzbudzuje hrôzu. On sám tak celkom za to nemôže.

Tento šimpanz má totiž alopéciu a stratil celé svoje ochlpenie. Tým pádom, že je úplne nahý, tak dokonale vidieť jeho svalnatú stavbu tela. Ak sa pýtate, či ide o nejakú mutáciu DNA, tak na rovinu ZOO tvrdí, že to tak nie je.

Silné dospelé šimpanzy majú skutočne takéto silné a svalnaté telá. Biológ Alan Walker sa tomuto druhu venuje už niekoľko rokov. Šimpanz má s človekom podobnej 95% až 98% DNA. Walker však dodáva, že sú tieto zvieratá minimálne štyrikrát silnejšie ako ľudia.

Steve Ross z chicagskej Lincoln Park ZOO vysvetlil, že rozdiel v sile je spôsobený tým, že svalové vlákna šimpanza, ktoré sa nachádzajú najbližšie ku kosti, sú podstatne dlhšie a hustejšie ako naše. Následne sú šimpanzy schopné vygenerovať oveľa viac energie ako ľudia, ak by sme vykonali rovnaké pohyby. Človek však dokáže svoje svaly a energiu ovládať omnoho lepšie. Šimpanz sa omnoho rýchlejšie vyčerpá. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame