Infospravy.sk Infospravy.sk

Má len 27 rokov, no vďaka vzácnej chorobe vyzerá oveľa staršie! Jej pohľad na krásu má úplne iný rozmer
zdroj: instagram.com

Má len 27 rokov, no vďaka vzácnej chorobe vyzerá oveľa staršie! Jej pohľad na krásu má úplne iný rozmer

Sára Geurts mala len 10 rokov, keď jej lekári diagnostikovali zriedkavé ochorenie kože zvané Ehlers-Danlosov syndróm. Ide o vzácne dedičné ochorenie spojivového tkaniva, pri ktorom sa dostatočne netvorí kolagén. Tento syndróm postihuje kĺby, kožu a krvné cievy. K najčastejším prejavom patrí zvýšená pohyblivosť kĺbov a ochabnutie kože.

Kvôli tomuto ochorenie jej pokožka predčasne vráskavie a ovísa. 26-ročná Sára preto vyzerá oveľa staršie, ako v skutočnosti je. Odhodlala sa však svetu ukázať, že sa nemá za čo hanbiť.

„Moja koža bola mojou najväčšou neistotou. Teraz si však myslím, že je tou najkrajšou vecou. Každá nedokonalosť, ktorú máte, vás robí jedinečným a rozpráva váš príbeh. O tom, kto ste, o boji a neľahkej ceste, ktorou ste si prešli,“ povedala.

Sára v súčasnosti žije v Los Angeles a je odhodlaná zmeniť spôsob, akým svet vníma ideál ženskej krásy. V roku 2015 zverejnila svoj príbeh prostredníctvom kampane Love Your Lines, ktorá chváli nedokonalosti žien. 

„Stretnete sa aj s ľuďmi, ktorí z vás majú strach. Ste iní. Ľudia nevedia, ako reagovať, alebo ako prijať niekoho, kto vytŕča z davu. Nie sú zvyknutí na niekoho, kto sa nepokúša zapadnúť. Namiesto toho, aby posilnili vašu jedinečnosť, častokrát vo vás vyvolajú pocit, kedy sa budete cítiť, že ste divní. Som tu, aby som vám dala niekoľko overených rád, ako prijať samého seba,“ napísala Sára.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame