Infospravy.sk Infospravy.sk

V hlavnom meste Litvy majú vianočný stromček ako nikde inde na svete! Sú to obrovské hodiny, ktoré odpočítavajú dni do Vianoc
zdroj: instagram.com

V hlavnom meste Litvy majú vianočný stromček ako nikde inde na svete! Sú to obrovské hodiny, ktoré odpočítavajú dni do Vianoc

Každý jeden rok si hlavné mesto Litvy pripraví pre svojich miestnych, aj turistov presne 1. decembra obrovské prekvapenie. Už niekoľko rokov po sebe vianočný stromček v tomto meste označujú za najkrajší na svete! Ani tento rok mesto Vilnius nepopustilo zo svojich štandardov a opäť na námestí rozsvietili stromček, ktorý sa môže stať tým najkrajším.

Stromček je naozaj veľkolepý! Je vysoký až 27 metrov. Samozrejme, že tento stromček neohromuje len tým, aký je veľký, alebo ako krásne žiari. Tento rok je svetielok toľko, že súvisle vytvárajú reťaz dlhú viac ako 5 kilometrov. Takýto veľký strom musí byť predsa aj patrične ozdobený. Na tomto sa nachádza okolo 6 000 ks vianočných ozdôb.

TASR/AP


Primátor mesta Remigijus Šimašius chcel, aby mali na hlavnom námestí stromček, ktorý plnohodnotne oslávi ten najkrajší čas v roku. Hovorí sa, že tohtoročný vianočný strom vo Vilniuse tak jasno žiari, že je viditeľný voľným okom pre všetkých, ktorí lietajú nad hlavným mestom Litvy.

Tento rok ale letecký pohľad ponúkne aj niečo viac, pretože stromček vytvára akési veľké vianočné hodiny, ktoré odpočítavajú dni do Vianoc. Inšpirovali sa vežou, ktorá stojí hneď vedľa stromčeka. 

TASR/AP
TASR/AP

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame