Infospravy.sk Infospravy.sk

Študentka urobila veľkú chybu a hlava jej napuchla takmer do dvojnásobných rozmerov
zdroj: video

Študentka urobila veľkú chybu a hlava jej napuchla takmer do dvojnásobných rozmerov

19- ročná Estelle pochádza z Anglicka a študuje v Paríži. Rozhodla sa, že si jednoducho nafarbí vlasy, preto si kúpila v drogérii prípravok na farbenie vlasov. Urobila však veľkú chybu.

Estelle si prečítala leták produktu a ten odporúčal skúšku na malej ploche kože. Na obale produktu sa uvádzalo, že testovanú vzorku treba nechať na koži až 48 hodín. Po 30 minútach ale Estelle usúdila, že jej nič nehrozí a farbu si aplikovala na vlasy. 

Po pár minútach sa však dorazila brutálna alergická reakcia. Jej hlava má bežne obvod 56 cm, no po chvíli mala obvod 63 cm a ďalej puchla. Rovnako Estelle napuchol jazyk a hrozilo jej, že sa udusí, alebo úplne skolabuje. 

Privolaní lekári jej do žily okamžite pichli adrenalín. Ešte teraz sa mladá študentka zotavuje z alergickej reakcie. Svoj príbeh zverejnila na internete preto, aby varovala všetky ženy. Jej farba totiž obsahovala paraphenylendiamín (PPD). Túto chemikáliu totiž obsahuje aj tlačiarenský atrament, či benzín a zaraďuje medzi najsilnejšie alergény. 

zdroj: 9gag.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Pre ženy

Pozri viac