Infospravy.sk Infospravy.sk

96-ročný Taiwančan zachránil svoju dedinu pred zdemolovaním. Urobil z nej miesto, ktoré chce teraz navštíviť každý!
zdroj: instagram.com/rainbow-village-taichung

96-ročný Taiwančan zachránil svoju dedinu pred zdemolovaním. Urobil z nej miesto, ktoré chce teraz navštíviť každý!

Po svete existuje skutočne mnoho miest, ktoré chcú ľudia navštíviť len preto, že si tam chcú urobiť fotku na sociálnu sieť. Sú jednoducho niečím unikátne. Pre 96- ročného deduška je najunikátnejším miestom na zemi jeho domov. Dedinke Taichung však hrozil zánik, preto dostal nápad, ako svoj domov zachrániť.

Kedysi to bola krásna dedina, v ktorej sa nachádzalo približne 1 200 domov. Väčšina z nich patrila bývalým vojakom, ktorí dostali od vlády dočasné bývanie. Vojaci však postupne odchádzali a developeri začali skupovať pozemky pod ich domami. Počet domov sa tak rapídne zredukoval. Momentálne je v dedinke len 11 domčekov a ostali tam len tí skalní obyvatelia. 

Jedným z nich je aj Huang Yung-Fu, ktorý si už 37 rokov užíva pokojný dôchodok. Keď sa dozvedel, že sa vláda rozhodla dedinku úplne zdemolovať, musel zakročiť.

Deduško sa teda podujal z obyčajnej dedinky urobiť miesto, ktoré budú chcieť navštevovať ľudia z celého sveta. Taichung sa premenila na dúhovú dedinku, a to doslovne. 

Svojim kresbami postupne namaľoval domček za domčekom. Keď vláda videla, ako deduško bojuje za svoj domov, rozhodla sa, že nariadenie zastaví a ponechá zbytok domčekov. Uvedomili si, že "Dúhový dedko" urobil z obyčajnej dedinky miesto, kde teraz budú prichádzať tisícky turistov. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame