Infospravy.sk Infospravy.sk

Ľudia v ZOO hádzali do krokodíla kamene, aby zistili či je živý. Spôsobili mu krvavé zranenia
zdroj: twitter.com

Ľudia v ZOO hádzali do krokodíla kamene, aby zistili či je živý. Spôsobili mu krvavé zranenia

Čo je veľa, to je veľa. Zoologické záhrady sú dnes tŕňom v oku mnohých ľudí. A ani sa tomu nečudujeme, pretože sa skutočne množia prípady, kedy tieto priestory nie sú pre zvieratá pokojným domovom, ale skôr väzením, kde sa skutočne necítia ako doma.

Rezervácia China-Africa Wildlife Zoo v čínskom meste Xiamen, sa snaží ľuďom ukázať a priblížiť život zvierat z mnohých kútov sveta. Svoje miesto má v tejto ZOO aj Xiao He. Je to krokodíl, ktorý je najväčší v celej Ázii. Má 37 rokov, váži viac ako 1 250 kilogramov a jeho dĺžka je 5,8 metra. Je to skutočný obor! No ani jeho majestátnosť mu nezabezpečila pokoj. 

Skupinka návštevníkov neverila, že je živý, preto sa to rozhodli zistiť to po svojom - začali hádzať kamene. Hádzali až dovtedy, kým sa krokodíl nepohol, no to im nestačilo. Kamene hádzali až dovtedy, kým zviera nezačali krvácať. Keď ošetrovatelia prišli krokodíla skontrolovať, zistili, že krváca. Hneď vedľa neho našli pohádzané kamene. "Museli sme z bazéna vyčerpať vodu a začať s liečbou. Bude trvať tak 10 dní až mesiac, kým sa Xiao zotaví."

Turisti svojím konaním porušili zákon. Rezervácia okamžite kontaktovala miestnu políciu, no bude veľmi ťažké nájsť vinníkov, pretože ešte stále sú len skúšobná prevádzka a nemajú v objekte nainštalované bezpečnostné kamery. dailymotion.comladbible.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame