Infospravy.sk Infospravy.sk

Rodičia bojujú za záchranu nenarodených detí. Už v 14. týždni bolo naše dieťa človekom
zdroj: facebook.com

Rodičia bojujú za záchranu nenarodených detí. Už v 14. týždni bolo naše dieťa človekom

Sharran Sutherland čakala so svojím manželom vytúžené bábätko. Šťastie sa však zmenilo na smútok, pretože v 14. týždni o svoje bábätko prišli.

Manželia svojmu nenarodenému dieťatku dali aj meno, pretože pre nich to bol už plnohodnotný človiečik. Keďže sa ale Miran "narodil" pred 20. týždňom, tak nebol klasifikovaný ako dieťa. Lekári ho nazvali len akýmsi zdravotným odpadom. „Doktor mi povedal, že ho môžeme buď zlikvidovať ako zdravotnícky odpad, alebo môžeme zavolať pohrebnej službe. Bola som taká nahnevaná, že nazýval moje dieťa „plodom“. Nemôžem uveriť, že ho prirovnal k zdravotníckemu odpadu. Vedela som ale, že usporiadať pohreb by bol ďalší extrém. Nevedela som, čo mám robiť a ako sa s tou ťažkou situáciou vysporiadať,“ priznala Sharran.

Manželia ale dostali šancu vziať svoje dieťatko domov a pochovať ho podľa svojho uváženia. Lekári im tak dali možnosť úctivej rozlúčky a dali im čas a priestor na smútok. 

Sharann nabrala odvahu a všetkým chcela dokázať, že to, čo zákony nepokladajú za človeka, má dokonale vyvinuté ruky, prsty, tváričku. Jednoducho všetko. Miran vážil len niečo cez 20 gramov, no bol úplne plnohodnotnou bytosťou. „Keď som sa na neho pozrela, držala ho v ruke a dívala sa na to, aký je dokonalý, bola som prekvapená. Nemohla som uveriť tomu, aké je na ňom všetko dokonalé. Jeho uši, jazyk a pery,“ povedala zarmútená matka. 

Zronená matka fotografiami chcela poukázať na to, že jej dieťa ako aj iné predčasne narodené deti sú ľudskými bytosťami a nikto by ich nikdy nemal zabiť a správať sa k nim, ako k odpadu. thescottishsun.com

Najnovšie z kategórie: Pre ženy

Pozri viac

Odporúčame