Infospravy.sk Infospravy.sk

Do kín prichádza film slovenského režiséra, ktorý odhaľuje život indiánskeho kmeňa v tajomnom pohorí
zdroj: asfk.sk

Do kín prichádza film slovenského režiséra, ktorý odhaľuje život indiánskeho kmeňa v tajomnom pohorí

Pavol Barabáš je v kinematografických kruhoch veľmi uznávaným človekom. Jeho snímky pútajú obrovskú pozornosť, pretože prináša zábery, ktoré sa oplatí vidieť.

Túla sa nielen po slovenských horách, ale aj zabudnutých častiach sveta, na ktoré sa bežný človek určite nedostane. 

Tentoraz vymenil slovenské veľhory za amazonské pralesy. V dokumentárnom filme Tieň jaguára sa štyria priatelia vybrali proti prúdu amazonských riek na neistú cestu, aby navštívili kmeň jedných z posledných prírodných indiánov na tejto planéte. Z mnohých jeho expedícií nevznikali žiadne dokumenty, no pri tejto ceste vedel, že sa tak stať musí. "Zaznamenali sme niečo vzácne, čo nesie silné posolstvo,“ hovorí režisér filmu Pavol Barabáš.

Divák si pri tomto dokumente mnohé uvedomí a svoj život doslova spomalí. „Indiáni kmeňa Hodi nehľadajú rôzne pravdy. Nehľadajú šťastie. Šťastie k ním jednoducho samo prichádza. My sme však z jeho neustáleho hľadania nervózni, hoci máme všetko. Akurát sme stratili úctu k prírode, zemi, vode, vzduchu i všetkému živému. Naším problémom je to, že chceme všetko vlastniť, nie byť súčasťou Zeme, ale jej dobyvatelia,“ dopĺňa Barabáš.

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

asfk.sk

Odporúčame