Infospravy.sk Infospravy.sk

Grécko oficiálne zakázalo vozenie obéznych turistov na zúbožených somároch
zdroj: imgur.com

Grécko oficiálne zakázalo vozenie obéznych turistov na zúbožených somároch

Grécko zakázalo obéznym turistom voziť sa na somároch. Urobilo tak po upozornení aktivistov, že tieto zvieratá trpia následkami - poraneniami chrbtice.

Opatrenie vlády prišlo po tom, čo sa v médiách objavili šokujúce fotografie somárikov, ako stúpajú po úzkych schodoch na gréckom ostrove Santorini s obéznymi dovolenkármi na chrbte.

Zákonodarcovia v Grécku následne prisľúbili, že sa budú viac snažiť pomôcť týmto zvieratám.

Grécke ministerstvo pre rozvoj vidieka a potraviny zverejnilo novú sériu predpisov týkajúcich sa zdravia a dobrého stavu somárov, keďže po júlových reportážach v médiách dostalo množstvo sťažností.

imgur.com

Predpisy stanovujú, že somáre, na ktorých sa vozia turisti na Santorini, nesmú niesť náklad ťažší, než je jedna pätina ich vlastnej váhy.

Predpisy boli schválené po tom, čo aktivisti za práva zvierat na ostrove vyhlásili, že somáre sú nútené niesť ešte ťažšie náklady, pričom pracujú dlhé hodiny, sedem dní v týždni a bez prístrešia, odpočinku aj vody. To im spôsobuje zranenia chrbtice a otvorené rany po zle padnúcich sedlách.

V úradnom dokumente sa okrem iného píše: "Majitelia pracujúcich somárov musia zaistiť, aby bol zdravotný stav týchto zvierat vynikajúci. Musia tiež zaistiť, aby sa v priestoroch ich ustajnenia a na pracovných staniciach nachádzali dezinfekčné látky. Za žiadnych okolností sa nesmú využívať zvieratá, ktoré nie sú schopné pracovať - napríklad choré, zranené, zvieratá v pokročilom štádiu gravidity, ako aj také, ktoré majú zle udržiavané kopytá."

Ostrov Santorini je známy pahorkovitým terénom a somáre tam už tradične využívajú na prepravu ľudí po povestných oblastiach s dlhými schodiskami, keďže vozidlá sa tam nedostanú, ako napríklad v metropole Fira, pripomenuli noviny Metro.

metro.co.uk

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame