Infospravy.sk Infospravy.sk

Poľská továreň vzala robotníkom stoličky. Fotografia kľačiacich ľudí pobúrila svet!
zdroj: reddit.com

Poľská továreň vzala robotníkom stoličky. Fotografia kľačiacich ľudí pobúrila svet!

O Poľsku sa hovorí, že je to európska Čína. Niečo na tom bude, pretože aj v súčasnosti mnoho ľudí cestuje do Poľska za lacnejšími nákupmi. Trhové obchodovanie majú Poliaci akosi v krvi. Vedia, čo dodať, a ako predať. Musia však aj veľa vyrábať a tu sa dostávame možno k rovnakému problému, ako je v Číne.

Už neraz ste iste videli zábery z rôznych tovární, kedy ľudia v nehumánnych podmienkach vyrábajú napr. oblečenie, ktoré má takmer nulovú hodnotu, no v Európe sa predá za slušný peniaz. No hrôza!

Hrozná je však aj fotografia, ktorá sa pred pár dňami objavila na internete a pochádza z poľskej továrne PZL-Świdnik. Továreň vzala robotníkom stoličky. Tí museli kľačať na kolenách a pracovať.

lublin112.pl

Robotníci na kolenách údajne spravia prácu omnoho rýchlejšie, ako keď pohodlne sedia. Pritom každý jeden z nás vie, že aj hodiny strávené na stoličke dajú človeku poriadne zabrať. 

Fotka kolovala po internete pár dní a vedelo o tom aj vedenie továrne, ktoré sa k celej situácii zo začiatku absolútne nevyjadrovalo. Až neskôr zverejnili stanovisko k tomu, prečo takto "týrajú" svojich zamestnancov. 

reddit.com

Vo vyjadrení stojí, že stoličku môže mať len majster a riadiaci pracovník. Nariadenie schválila poľská riaditeľka, aj taliansky majiteľ firmy. A dôvod? Dôvod je vraj ten, že firma menila staré stoličky a objednávka sa kdesi pozastavila. Dodanie je vraj až "pol roka". Zamestnanci tak dovtedy musia pracovať bez nich. 

Potom sa však natíska otázka, prečo im vzali aj tie staré stoličky, ktorých fotografia bola rovnako zverejnená. Zamestnanci by radšej sedeli na polorozpadnutých stoličkách, ako kľačali na zemi. To im ale vedenie nedovolilo. 

Továreň PZL-Świdnik Ďalej argumentovala tým, že mení celkovo prístup k výrobe, aby sa čo najviac priblížili štandardom organizácie a výkonnosti práce v USA. Tam je vraj bežné, že robotníci pri práci stoja a údajne to zvyšuje ich efektivitu. lublin112.pl

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame