Infospravy.sk Infospravy.sk

Vietnam: Stovky smútiacich vyjadrili v Hanoji úctu zosnulému prezidentovi
zdroj: TASR

Vietnam: Stovky smútiacich vyjadrili v Hanoji úctu zosnulému prezidentovi

Stovky smútiacich sa zhromaždili v stredu vo vietnamskej metropole Hanoj, kde sa zúčastnili na štátnom pohrebe prezidenta Tran Dai Quanga, informuje agentúra DPA.

Prezident Vietnamu zomrel minulý týždeň v piatok po tom, čo podľahol vysoko nákazlivému smrtiacemu vírusu. Podľa niektorých informácií trpel chorobou už viac než jeden rok, jeho zdravotný stav bol však prísne stráženým tajomstvom.   

Vietnamský spravodajský server VnExpress v piatok priniesol vyjadrenie štátneho výboru zodpovedného za zdravie čelných predstaviteľov krajiny, podľa ktorého sa Dai Quang vlani v júli nakazil zriedkavým a nebezpečným vírusom. Podstúpil špeciálnu liečbu v Japonsku, ktoré z tohto dôvodu navštívil v poslednom období až šesťkrát.      

Prezident upadol do kómy niekoľko hodín predtým, čo ho minulý týždeň vo štvrtok popoludní hospitalizovali vo vojenskej nemocnici v Hanoji. Na verejnosti sa naposledy objavil v stredu na zjazde politbyra vládnucej komunistickej strany a na recepcii pre čínsku delegáciu.     

Dai Quanga pochovajú vo štvrtok v jeho rodnej dedine v provincie Ninh Binh, zhruba 100 kilometrov od hlavného mesta. Vietnamský parlament má zasadať na budúci mesiac, kedy sa očakáva voľba jeho nástupcu.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame