Infospravy.sk Infospravy.sk

Toto video si zamilovali tisícky ľudí na internete: slepecký psík pomáha svojmu slepému kamarátovi
zdroj: video

Toto video si zamilovali tisícky ľudí na internete: slepecký psík pomáha svojmu slepému kamarátovi

Strata zraku je skutočne hrozná vec. Svet prestane byť farebný a zahalí sa do temnej čiernej. Človek sa musí naučiť nájsť aj v tme radosti a farebnosť života, inak upadne do veľkej depresie.

V tomto momente je veľmi nápomocná rodina, priatelia, ale aj taký asistenčný slepecký pes. Ten sa stane najlepším priateľom a pomocníkom zároveň. Slepecké psy však nepomáhajú len ľuďom, ale aj iným zvieratám. Dôkazom toho je aj milé video, ktoré sa pred pár dňami objavilo na internete. 

Na záberoch je kríženec zlatého retrívera, ktorý sa volá Ginger. Pomáha slepému kokeršpanielovi Kimchimu dolu zo schodov. Kimchi má okolo 10 rokov a našli ho opusteného na ulici. Bol vychudnutý, slabý, mal otrhanú srsť a blchy. Rodina, ktorá sa ho ale ujala, mala doma vycvičeného slepeckého psíka, ktorý okamžite zastal funkciu jeho pomocníka a mentora. 

Stala sa z nich nerozlučná dvojka, ktorá spoločne pomáha napr. aj pacientom v nemocniciach. Dvojicu si okamžite každý zamiluje, nakoľko z nich doslova sála dobro a priateľskosť. ladbible.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame