Infospravy.sk Infospravy.sk

NASA hľadá človeka, ktorý bude 70 dní len spať. A za to dostanete poriadne tučný balík peňazí
zdroj: pixabay.com

NASA hľadá človeka, ktorý bude 70 dní len spať. A za to dostanete poriadne tučný balík peňazí

Aj vy stále hľadáte to správne pracovné miesto? Job, ktorý vás bude baviť, a za ktorý dostanete slušne zaplatené? Tak možno tu pre vás takú ponuku máme, ak patríte k tým, čo by najradšej celý svoj život riadili z pohodlia svojej teplej postele.

Odborníci tvrdia, že by sme mali spať tak 7-8 hodín denne, aby si naše telo aj myseľ oddýchli a plnohodnotne po zobudení fungovali. Dnešná uponáhľaná doba to však veľmi nepodporuje a často sme radi, keď si zdriemneme skutočne na pár hodín. 

NASA možno tento problém vyrieši, no len pre pár ľudí. Momentálne hľadá nových ľudí do svojho tímu, ktorých náplňou bude len spať. Za 70 dní spánku môžete zarobiť až takmer 13 500 eur.

pixabay.com

Pýtate sa prečo a načo? Dôvod je jednoduchý. NASA chce zistiť, ako telo človeka reaguje za rôznych okolností na stav beztiaže. Aby astronautom na misii zabezpečili čo najlepšie podmienky, potrebujú dobrovoľníkov, ktorí budú ochotní testovanie prespať.

Vyzerá to možno jednoducho, no samozrejme, že je v tom háčik a možno dosť veľký. Ľudia sú totiž zvyknutí, že sa po prebudení postavia, dajú si kávu, sprchu... Pri tejto práci to však možné nebude. Celých 70 dní bude musieť stráviť v tej istej polohe. Ležmo sa bude musieť dokonca aj sprchovať a jesť.ladbible.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame