Infospravy.sk Infospravy.sk

2- ročný chlapček s rakovinou sa Vianoc nedožije, preto mu ich rodina, priatelia a cudzí ľudia vystrojili už teraz
zdroj: twitter.com

2- ročný chlapček s rakovinou sa Vianoc nedožije, preto mu ich rodina, priatelia a cudzí ľudia vystrojili už teraz

Každý jeden z nás si život plánuje, má svoje predstavy, svoje sny, no niekedy sa stane niečo, čo nečakáme a zmení sa všetko! Taká situácia nastala aj v rodine Allenovcov.

Manželom sa pred 2 rokmi narodil synček Brody, z ktorého mali nesmiernu radosť. Brody začal ale z ničoho nič trpieť závratmi, preto ho mama presne 2. mája vzala do nemocnice na vyšetrenie. Najprv si lekári mysleli, že má len zápal stredného ucha, no bolo to oveľa horšie. Diagnostikovali mu nádor na mozgu. Mal ich rovno 4 a Brody musel okamžite začať tú najagresívnejšiu formu liečby. „Je to extrémne vzácne. A na liečbu nereaguje veľmi dobre,“ hovorí skormútene Brodyho sestra. Nádory na mozgu mal už od narodenia a nikto o tom nevedel. Až v 2 rokoch nastali prvé prejavy. 

Po dlhej liečbe sa jeden z nádorov sa o tretinu zväčšil, no objavil sa piaty. Všetkým bolo napokon jasné, že Brodymu nedokážu pomôcť. Jeho rodina sa preto rozhodla, že sa aspoň postará o to, aby zostávajúce týždne života boli pre neho plné šťastia.

facebook.com

Lekári ho prepustili domov s tým, že mu ostávajú posledné 2 mesiace života. Vianoc by sa teda Brody nedožil. Rodina sa preto rozhodla, že si Vianoce urobia o niečo skôr. Osud malého chlapca nezostal ľahostajný ani susedom, ktorí sa do septembrových Vianoc zapojili tiež. „Zlomilo to naše srdcia,“ povedala 74-ročná Barbara Elliott. „Tak som povedala svojmu manželovi: Máme veci, vyzdobme to tu!“ Rodina si tak vystrojila Vianoce aj so Santa Clausom, aj s hasičským autom, aj stromčekom, aj darčekmi. „Jedného dňa sa prebudil a vonku bol vianočný strom. On nevie, že v skutočnosti Vianoce nie sú. Jednoducho si to užíva,“ spomína na krásny deň jeho sestra McKenzie.

„Je to veľmi emotívne, pretože viem, že to budú jeho posledné Vianoce. Je to pre nás skutočne ťažké, ale som rada, keď vidím v jeho očiach radosť. Urobili sme to, aby bol šťastný,“ prezradila jeho mama Shillo s tým, že malý Brody v mysliach ľudí zostane navždy zapísaný ako „vianočný chlapec“.

Na Fcaebooku vznikla skupinka za Brodyho Vianoce. Viac TU

nytimes.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame