Infospravy.sk Infospravy.sk

Že pitie vína a beh maratónu k sebe nepatria? Vo Francúzsku si vyskúšajú vašu vytrvalosť v oboch naraz
zdroj: marathondumedoc.com

Že pitie vína a beh maratónu k sebe nepatria? Vo Francúzsku si vyskúšajú vašu vytrvalosť v oboch naraz

Sú takí, ktorí z duše beh neznášajú a zase sú takí, ktorí si bez neho nevedia predstaviť ani jeden deň. To isté by sme mohli povedať o dobrom víne. Niektorí si každý večer doprajú jeden zdravotný pohár, iným sa pri pomyslení na tento božský mok, dvíha žalúdok. No, ale nerozdeľujme, ale spájajme. Toto je aj myšlienka nezvyčajného maratónu vo Francúzsku.

Marathon du Medoc je známy francúzsky maratón, ktorý sa beží pomedzi úžasnú prírodu a vinice známych vinárov ako napríklad Pauillac, St. Julien-Beychevelle či St. Estèphe. Takže si organizátori preveria nielen vaše bežecké schopnosti, ale aj tie schopnosti v pití kvalitného vína. 

Každoročne je o túto akciu veľmi veľký záujem. Organizátori rátajú s účasťou až okolo 9 000 bežcov. Tí ale túto akciu berú s nadhľadom a humorom a na svoj bez si volia poriadne vtipné kostýmy. 

Pozdĺž celého "maratónu" čaká na návštevníkov 21 zastávok, kde ochutnajú miestne vína. Samozrejme sa organizátori starajú aj o žalúdky bežcov, preto si môžu zároveň pochutnať na ustriciach, foie gras, syroch, zmrzline či dobrých steakoch. 

Je vám asi jasné, že svoj osobný rekord na tomto behu nevylepšíte, no organizátori vám sľubujú, že pozdĺž celého behu zažijete kopec zábavy a rovnako spoznáte mnoho zaujímavých miest. 

Táto skvelá akcia sa tento rok koná 7. septembra. Registrácia stojí okolo 88 €. Takže, ak nemáte program, bežte a pite.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame