Infospravy.sk Infospravy.sk

Čo by ste mali zvážiť pri zariaďovaní exteriéru
zdroj: shutterstock.com

Čo by ste mali zvážiť pri zariaďovaní exteriéru

Vytvorenie ideálneho domova nie je len o interiéroch, ale aj o vytvorení atraktívneho a príťažlivého vonkajšieho prostredia. To je dôvod, prečo sa čoraz viac majiteľov domov rozhoduje pre väčšie prestavby aj na záhrade a v blízkosti svojho rodinného domu.

Ide o zámer vytvorenia perfektných zón a obytných priestorov, ktoré sú umiestnené pod holým nebom a ovplyvňujú naše bývanie. Aj tu si to ale vyžaduje svoje plánovanie, návrh a samostatnú realizáciu, pretože od toho všetkého určite očakávate len ten najlepší výsledok. 

Uvažujte o správnom využití plochy

Keď premýšľate o tom, ako zmeniť svoj dvor, musíte zvážiť dve veci - ako ho využívate teraz a ako sa to zhoduje s tým, čo je predmetom nového plánu. Či už chcete použiť záhradu na zábavu, relax, športové hry alebo iné veci, starostlivo naplánovaný dizajn by vám mal pomôcť v maximálnej možnej miere využiť priestor, ktorý máte k dispozícii.

Ak máte deti

Budete potrebovať na záhrade dostatočné miesto pre ich hry a relax. V tom prípade by malo byť plochy oveľa viac, ale pokiaľ si to v rámci možností dopriať nemôžete, využite na to aspoň správne členenie.

Na vytvorenie pohodlného a príjemného miesta v chládku vám môže poslúžiť aj klasická markíza, ktorá sa ľahko ovláda a poskytne vám v tomto smere tie najideálnejšie podmienky. Najväčšou výhodou je aj jej cenová dostupnosť.

Niečo pre dospelých

Aj pracujúci človek si potrebuje z času na čas odpočinúť a svoje unavené telo po práci niekde zložiť. Nakoľko je leto a príjemne teplé počasie, prečo nevyužiť na tieto príležitosti bazén.

Ako ho máte a chce to len malinkú zmenu, aby ste ulahodili aj oku, skúste si vybrať unikátnu dlažbu okolo bazéna. A keď hovoríme unikátnu, myslíme to vážne. Travertín je prírodný kameň, ktorý v takto dokonale spracovanom prevedení premení vašu záhradu a bazén na nádherné miesto, kde si bude chcieť odpočinúť každý jeden člen vašej spokojnej rodiny. 

Nezabudnite na osvetlenie

Aj keď je toho prirodzeného vonku asi najviac, mali by ste si krásu jednotlivých detailov užívať aj za šera a v príjemnom prítmí letných večerov. Špecifické pouličné LED osvetlenie má svoje výhody, tak prečo by ste niečo podobné nemohli by užiť aj vy na svojej záhrade. Mnohé druhy osvetlenia pracujú na solárnej energii, ktorej máme dnes naozaj dosť.

Mnohé z týchto osvetlení si dokonca nevyžadujú ani žiadnu špeciálnu inštaláciu a údržbu, takže k tomu nebudete potrebovať nijaké rady a pomoc profesionálov, preto vyskúšajte, ako sa môžete aj na záhrade a v blízkosti svojho domu cítiť naozaj pohodlne.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac