Infospravy.sk Infospravy.sk

V akom veku je najlepší čas na rodinu
zdroj: shutterstock.com

V akom veku je najlepší čas na rodinu

V dvadsiatich - príliš skoro a v štyridsiatke je už zasa neskoro. Nie všetci sa samozrejme musia podľa toho striktne riadiť, ale ideálny vek pre manželstvo existuje. Ide o štúdiu vedcov, ktorí uskutočnili prieskum medzi pármi rozdielneho veku, aby určili ten najlepší vek pre rodinu. Skupina vedeckých expertov vedená Dr. Nicholasom Wolferherom dospela k záveru, že je najlepší čas na rodinu je medzi 28 a 32 rokom života.

Čo je za tým?

Väčšina párov, ktoré sa v tomto "ideálnom veku" zosobášili, sa cíti veľmi šťastná a percento rozvodov v tejto vekovej kategórii je extrémne nízke.

V čom spočíva to tajomstvo dokonalého spolužitia v harmonickej rodine? Ako je to možné, že takíto ľudia to vydržia s partnerom oveľa dlhšie ako tí, ktorí sa zosobášili v inom, mladšom, veku?

Skúsenosti

Tie hovoria za všetko a pokiaľ ide o hľadanie životného partnera, ktorý vám daruje zásnubný prsteň a po určitom čase sa rozhodnete spolu uzavrieť aj manželstvo, platí to dvojnásobne. V závislosti od tohto optimálneho veku sa dobré skúsenosti predsa predpokladajú.

Pokiaľ ide o ľudí, ktorí sa dvadsiatke rozhodli žiť v spoločnej domácnosti s milovaným partnerom, úspešnosť trvalého a dlhodobého vzťahu je už menej pravdepodobná. Podľa odborníkov za to môže malé množstvo životných skúseností takýchto osôb, ktoré dôsledkom toho zažívajú z rodinného života obrovské sklamanie.

Ide o skúsenosti, ktoré by pomáhali týmto ľuďom sa vyrovnať so stresom z rodinného života. Často však nejde len o dve dospelé osoby, ale aj malé deti, ktoré prípadnými zmenami trpia najviac.

Tí, ktorí sa zosobášili v štyridsiatke, tiež nie sú príliš šťastní. Podľa odborníkov je rodina v tomto veku často vytvorená na princípe "poslednej šance" z obáv, že na to nebude ďalšia príležitosť. Problém je však v tom, že s týmto prístupom nie je možné dobre poznať a zhodnotiť partnera. 

Máte šancu?

A veľmi veľkú. Veď vhodného partnera vám umožnia rýchlo a jednoducho nájsť aj TOPKY. Zoznamka, kde je obrovské množstvo potenciálnych partnerov v akejkoľvek vekovej kategórii. Navyše zadarmo a z pohodlia domu.

Všetko ostatné je potom už len vo vašich rukách. O deti sa vám postará tá najlepšia Anglická materská škôlka v Trenčíne a vy sa môžete spokojne venovať tomu, čo je pre udržanie rodinnej pohody dôležité.

Optimálne si všetky povinnosti rozdeľte, neurážajte sa na každé jedno slovo a gesto. Buďte tolerantní a doprajte si navzájom so všetkými členmi rodiny dostatočné množstvo lásky a pochopenia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac