Infospravy.sk Infospravy.sk

Ako sa učiť a študovať až 10 krát rýchlejšie
zdroj: shutterstock.com

Ako sa učiť a študovať až 10 krát rýchlejšie

Každý z nás sa učí podľa princípu, ktorý je pre neho vhodný, ale často sa všetci učia v spôsobe, akým nám učitelia navrhli a svojím spôsobom uložili do pamäte v tých úplne prvých ročníkoch. Nemôžeme povedať, že to robili zle, ale často v dôsledku toho venujeme veľa času štúdiu rôznych disciplín bez toho, aby sme si uvedomili, že samotný proces môže byť ešte jednoduchší a produktívnejší. Existujú tipy, ktoré vám pomôžu optimalizovať vaše vedomosti.

Postupujte po malých krokoch

Hovorí sa, že každý úspech závisí od správneho stanovenia cieľa. Lenže problémom je, že každý jeden cieľ má svoju cestu a spôsob jeho naplnenia. Ak je tým vaším úspešné vypracovanie bakalárskej práce a získanie uspokojivého zamestnania, musíte si uvedomiť, že kroky, ktoré vás k tomu dovedú, nebudú vždy jednoduché a také, ako by ste si ich možno nazačiatku predstavovali. 

Uvedomte si, že ak budete robiť len veľké kroky smerom k tomu, o čo sa usilujete, môžete vynechať  dôležitý moment, ktorý bude príčinou vášho zlyhania. 

Skúmaný materiál sa musí opakovať

Často narazíme na situáciu, keď sa pred skúškou alebo testom musíme naučiť veľké množstvo informácií. Výsledkom je nakoniec ale iba obrovské množstvo detailov, o ktorých niečo vieme, ale dôležitá podstata nám uniká.

Tajomstvo dokonalého a rýchleho učenia spočíva v opakovaní. Nie nadarmo existuje príslovie "Opakovanie je matka múdrosti". Verte, je to časté opakovanie materiálu, ktoré vám pomôže v jednoduchšom učení. Čím častejšie to robíte, tým lepšie sa pamätajú jednotlivé informácie.

Vytlačte si potrebný text alebo spracované poznámky cez spoľahlivé tonery Canon a pri každej možnej príležitosti majte tieto dokumenty pred sebou. Nemusíte sa ich učiť, stačí len častejšie čítať. 

Zamerajte sa na jednu vec

Aj keď vieme, že životné tempo je obrovské, nie je dobré robiť niekoľko vecí naraz. Skôr či neskôr si to odnesie kvalita, ktorá sa od vás požaduje. Zamerajte sa na jednu vec a venujte jej svoju pozornosť ako vedci pri výskume s využitím laboratórnych váh.

Obrovské množstvo úloh znemožní vašu schopnosť koncentrácie a opakom chceného úspechu budú nakoniec zbytočné chyby a komplikácie, ktoré sa ale pri skúške a odpovediach hodnotia ako nevyhovujúce. Presvedčte sa.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac