Infospravy.sk Infospravy.sk

Máte veľké plány? Ich úspešnú realizáciu vám zaistia tieto 2 veci
zdroj: shutterstock.com

Máte veľké plány? Ich úspešnú realizáciu vám zaistia tieto 2 veci

Každá nová vec, do ktorej sa púšťame má svoj začiatok, ktorého priebeh je špecifický a často dosť náročný. Inak tomu nie je ani v prípade podnikania. Založiť si novú firmu nie je len tak jednoduché a už vôbec nie v situácii, ak tieto kroky podstupujete po prvýkrát. Nebude to ale platiť, ak využijete niektoré z výhodnejších ponúk, ktoré sú vám v tomto smere nápomocné. Virtuálne sídlo spoločnosti a správna forma podnikania sú základ. Tak si poďte spolu s nami na ňom postaviť vašu novú firmu.

Správna voľba právnej formy podnikania je základ

Samotné rozhodnutie, či si založiť živnosť alebo s.r.o, nemusí byť až tak komplikované, pokiaľ máte o týchto právnych formách dostatočné množstvo informácií. Do jedného článku sa všetko podstatné a dôležité nezmestí, no určité množstvo záchytných bodov by sme vám poskytnúť mohli.

Živnosť
je jednoduchšia vo svojom počiatočnom procese zakladania. Nepotrebujete na to absolvovať žiadne zbytočné a pre niekoho komplikované postupy. Nemusíte zháňať základné imanie a spoločníkov, ktorí by sa na jeho zložení podieľali. Živnosť založíte v priebehu troch maximálne 4 pracovných dní a s poplatkom do výšky 15 € (v závislosti od druhu) za jednu živnosť.

Spoločnosť s ručením obmedzeným
má zasa väčšiu prestíž, základné imanie potrebné k jej založeniu je až vo výške 5000 €. Ušetriť však môžete zasa na prevádzke klasických fyzických priestorov a využívať na tieto účely modernú virtuálnu kanceláriu. S riadením doručenej pošty, označením a možnosťou využívania konferenčných miestností na rokovanie s klientmi. 

Vhodné sídlo spoločnosti

K založeniu firmy budete potrebovať aj vhodné sídlo. Efektívne riadené, na dobrej lokalite a s minimálnymi výdavkami. Pred zápisom spoločnosti do obchodného registra ho jednoducho musíte mať a pokiaľ si vyberiete sídlo spoločnosti z našej ponuky, určite bude vaše podnikanie oveľa jednoduchšie.

Netreba mať z toho strach a na začiatok si všetko dobre premyslieť. Pri svojej úvahe ale nezabudnite na správny výber vhodnej právnej formy podnikania a sídla spoločnosti, ktoré vám poskytne všetky služby v rámci mesačného prenájmu, ktorý vás nezruinuje.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Tlačové správy

Pozri viac