Infospravy.sk Infospravy.sk

Taliansky premiér navštívil miesto tragédie v Janove
zdroj: TASR

Taliansky premiér navštívil miesto tragédie v Janove

Taliansky premiér Giuseppe Conte navštívil miesto utorňajšej tragédie v Janove, kde sa zrútila časť diaľničného mosta.

Podľa agentúry AP Conte uviedol, že zahynulo 22 ľudí a 16 utrpelo zranenia. Obáva sa pritom, že konečný počet obetí sa ešte zvýši. Celú udalosť označil za "obrovskú tragédiu". Zároveň pochválil stovky záchranárov, ktorí stále pracujú na mieste. "Zachránili ľudí, ktorí padali 45 metrov a teraz sú živí a v nemocnici," poznamenal.

Agentúra ANSA s odvolaním sa na zdroje v hasičskom zbore predtým uvádzala, že počet mŕtvych je 35 vrátane dieťaťa.

Šéf civilnej ochrany Angelo Borrelli povedal, že na moste bolo v čase jeho zrútenia 30 až 35 osobných áut a tri nákladné vozidlá.

Niektoré nákladné automobily skončili v rieke Polcevera, uviedli policajné zdroje.

Podľa údajov, ktoré priniesla agentúra AP s odvolaním sa na správy súkromnej spravodajskej stanice Sky TG24, sa zrútila až 200-metrová časť mostovky.

V čase incidentu bola v danej oblasti silná búrka. Na moste vybudovanom ešte v 60. rokoch 20. storočia tiež prebiehali údržbové práce. Úrady vyslovili podozrenie, že príčinou havárie mohlo byť oslabenie železobetónovej konštrukcie.

Železobetónový Morandiho most, známy aj ako most cez Polceveru, je súčasťou diaľnice A10 medzi Janovom a taliansko-francúzskou štátnou hranicou. Okrem rieky sa pod mostom nachádzajú železničné koľaje, priemyselný areál, ale aj obytné domy.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame