Infospravy.sk Infospravy.sk

Na diaľnici v Bologni explodovala cisterna. Toto je video z tragédie!
zdroj: TASR

Na diaľnici v Bologni explodovala cisterna. Toto je video z tragédie!

Jedna osoba zahynula a viac ako 60 je zranených, z toho vyše tucta vážne. Toto je bilancia explózie cisternového kamióna, ku ktorej došlo v pondelok na diaľnici neďaleko letiska talianskeho mesta Bologna.

Z videozáznamu, ktorý medzičasom zverejnila talianska polícia, je zrejmé, že vodič cisterny narazil krátko pred nešťastím v kolóne do iného kamióna a istý čas po vzbĺknutí plameňov došlo k mohutnej explózii. To už bol inkriminovaný úsek diaľnice, našťastie, evakuovaný.   

Po výbuchu vozidla došlo k reťazovej reakcii, k viacerým výbuchom v okolí, sčasti aj iných motorových vozidiel, ktoré vzplanuli po tom, čo na ne dopadli horiace kusy explodovaného kamióna, ale aj ku kolapsu časti diaľničného mosta. Podľa televízneho kanála TRC došlo i k výbuchu reštaurácie, pred ktorou bolo zaparkované motorové vozidlo. Explózia rozbila okenné tabule, mnohí sa domnievali, že došlo k zemetraseniu, istý muž hovoril zasa o možnom atentáte.   

tragédia v Bologni (foto: TASR/AP)

Koordinátor zásahu hasičov na mieste nešťastia hovoril o mimoriadne silnej tlakovej vlne. Ich prácu značne sťažovali vysoké teploty.      

Výbuchy na autostráde, ktorá vedie pri Bologni pozdĺž tamojšieho letiska, ani na jednom z neďalekých parkovísk, nenarušili prevádzku vzdušného prístavu. Polícia dočasne hermeticky uzavrela viacero cestných komunikácií.      

Vyšetrovanie okolností, ktoré viedli k tragickému nešťastiu, je v plnom prúde.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac