Infospravy.sk Infospravy.sk

Stačil zlomok sekundy na to, aby sa rýchlik v smere do Košíc zrazil s kamiónom. Polícia zverejnila autentické video!
zdroj: Facebook Polícia Slovenskej republiky

Stačil zlomok sekundy na to, aby sa rýchlik v smere do Košíc zrazil s kamiónom. Polícia zverejnila autentické video!

Martinskí policajti obvinili z prečinu všeobecného ohrozenia 43-ročného Poliaka, ktorý v utorok ráno v Turanoch (okres Martin) poškodil s nákladným autom závory na chránenom železničnom priecestí. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

Doplnil, že obvinený muž viedol nákladné motorové vozidlo s návesom po miestnej komunikácii v Turanoch. "Z doposiaľ presne nezistených príčin s vozidlom vošiel na chránené železničné priecestie, kde došlo k zavretiu závor. Následne s vozidlom pokračoval v jazde a poškodil závory. V tom čase po železničnej trati prechádzal rýchlik v smere z Košíc do Bratislavy, ale k stretu nedošlo," uviedol Moravčík.

"Pri dopravnej nehode sa nikto nezranil. Alkohol u vodiča motorového vozidla ani u 55-ročného rušňovodiča vykonanými dychovými skúškami nezistili. Obvinenému mužovi zadržali vodičský preukaz a v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody šesť mesiacov až tri roky," dodal krajský policajný hovorca. Polícia Slovenskej republiky zverejnila pred pár hodinami na svojej facebookovej stránke hrozivo vyzerajúce video z nehody, spolu s ďalšími fotografiami. 

“Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Najnovšie z kategórie: Užitočné

Pozri viac

Odporúčame