Infospravy.sk Infospravy.sk

Dobrovoľné životné poslanie: Muž denne nakŕmi 80 túlavých psov, pretože nemôže zniesť pohľad na ich vyhladovanosť
zdroj: .facebook.com/themanthatrescuesdogs

Dobrovoľné životné poslanie: Muž denne nakŕmi 80 túlavých psov, pretože nemôže zniesť pohľad na ich vyhladovanosť

Michael J. Baines má 50 rokov a miluje zvieratá. Aj takto krátko by sa dal opísať muž, o ktorom je tento príbeh. Doma mu robí spoločnosť niekoľko psíkov, pričom jeden má nefunkčné zadné labky. Starostlivosť o psíkov mu zaberá veľa času. On však robí niečo naviac. Už 7 rokov každý deň v thajskej provincii Chonburi, kŕmi túlavé psy. Robí to každý deň buď cestou do práce, alebo keď sa vráti z práce a ide do lesa vyvenčiť svojich vlastných psíkov.

facebook.com/themanthatrescuesdogs

Denne tak nakŕmi približne 80 psov. Niekedy ich je aj viac, pretože nikdy nevie, kedy postretne nejakého nového. Psíkom však nedáva žiadne odpadky. Kŕmi ich zmesou granúl, ryže, oleja, varenej ryby alebo kuraťa.

facebook.com/themanthatrescuesdogs

“Bolo mi tých túlavých psov ľúto a chcel som im všetkým nejako pomôcť. Vždy so sebou nosím v aute čerstvú vodu a jedlo. Keď vidím nejakého túlavého psa, alebo celú svorku tulákov, zastavím a dám im najesť a napiť.”

Jeho iniciatíva však neostala len pri kŕmení, pretože si uvedomil, že tieto psíky nepotrebujú len jedlo, ale potrebujú aj zdravotnú starostlivosť. Na jeho Facebooku The man that rescue dogs možno nájsť mnoho prípadov, kedy Michael podáva psíkom nevyhnutnú zdravotnú pomoc.

Oficiálny dokument zachytáva životné posolstvo "muža, ktorý zachraňuje psy". iheartdogs.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame