Infospravy.sk Infospravy.sk

Pri Opole sa zrútila súkromná helikoptéra - dve osoby zahynuli
zdroj: TASR - ilustračná snímka

Pri Opole sa zrútila súkromná helikoptéra - dve osoby zahynuli

Dve osoby zahynuli a jedna utrpela ťažké zranenia pri stredajšej havárii menšieho vrtuľníka, ktorý sa zrútil v Domecku pri poľskom meste Opole.

Súkromná helikoptéra sa zrútila zo zatiaľ neznámych príčin predpoludním na pole neďaleko obytných domov. Stalo sa tak za veľkej oblačnosti v regióne.

Jednou z obetí je 57-ročný muž, totožnosť druhej zodpovední upresňujú. Ťažko zranenou osobou je 21-ročný mladík, ktorého občania z neďalekých domov našli kričiaceho od bolesti a zakrvaveného v okolí vraku havarovaného stroja.

Informácie priniesla spravodajská televízna stanica TVN24 a internetové vydanie regionálneho periodika Nowa Trybuna Opolska s odvolaním sa na záchranárske a policajné zdroje, ako aj prokuratúru a očitých svedkov.

Stroj typu Robinson R44 smeroval podľa zistených informácií z Koszecina do Ziebic a bol v súkromnom vlastníctve. Dva zásobníky s palivom, ktoré helikoptéra mala, sa po náraze pri dopade oddelili od stroja, avšak našťastie nedošlo k úniku paliva z nich ani k explózii či požiaru.

Na mieste havárie sa v priebehu dňa intenzívne pracovalo na zhromažďovaní informácií a dôkazov.

Najnovšie z kategórie: Svet

Pozri viac

Odporúčame