Infospravy.sk Infospravy.sk

Čeferina neprekvapila dominancia európskych tímov na šampionáte
zdroj: TASR

Čeferina neprekvapila dominancia európskych tímov na šampionáte

Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Aleksander Čeferin pochválil organizátorov MS 2018 v Rusku a takisto uviedol, že ho neprekvapil úspech európskych tímov na šampionáte.

Do štvrťfinále MS sa prebojovalo šesť zástupcov "starého kontinentu" a po eliminácii Brazílie a Uruguaja bude semifinále čisto európskou záležitosťou, rovnako ako tomu bolo na MS 2006. Už v utorok proti sebe nastúpili Francúzsko s Belgickom a v stredu zabojujú o finále Chorvátsko s Anglickom.   

"Semifinálové zloženie ma neprekvapilo, lebo futbal v Európe je inak organizovaný. Má lepšiu infraštruktúru, technické zabezpečenie. Pracujeme odlišne a ten rozdiel sa každým rokom zvýrazňuje," citovala Čeferina agentúra DPA. Slovinský funkcionár následne okomentoval aj jednotlivých semifinalistov: "Podľa môjho názoru má Francúzsko jeden fantastický moderný tím. Myslím si, že hrá futbal budúcnosti. Belgicko a Chorvátsko majú takisto skvelé mužstvá, disponujú obrovskými individualitami. A samozrejme, sú tu aj Angličania, ktorí už celé dekády neboli takí dobrí, ako sú teraz."      

Čeferin vyzdvihol aj ruských organizátorov mundialu, ktorí sú podľa neho "veľmi dobrí". Vo svojom hodnotení neobišiel ani videotechnológiu VAR, tá podľa neho potrebuje byť jasnejšia. "Systém VAR má svoje plusy aj mínusy. Myslím si, že už neexistuje cesta späť. V európskych súťažiach bude implementovaný jedným či druhým spôsobom. Nie sme proti nemu, len máme obavy, či je dostatočne jasný. Celkovo si ale myslím, že na svetovom šampionáte funguje doteraz celkom dobre," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS vo futbale 2018

Pozri viac