Infospravy.sk Infospravy.sk

Oko za oko, zub za zub: Levy zožrali troch pytliakov, ktorí chceli v rezervácii zabiť nosorožce
zdroj: commons.wikimedia.org

Oko za oko, zub za zub: Levy zožrali troch pytliakov, ktorí chceli v rezervácii zabiť nosorožce

Kedysi platili v spoločnosti oveľa tvrdšie a nemilosrdnejšie zákony. Možno to bolo dobré. Možno mali vtedy ľudia oveľa väčší rešpekt voči sebe, ľuďom, či voči prírode.

Prípad, ktorý sa udial pred pár dňami v rezervácii Sibuya Game Reserve Kenton na východe Juhoafrickej republiky, šokoval, no na druhej strane si mnohí povedali, že si to pytliaci zaslúžili. Tí sa totiž vybrali do rezervácie vraždiť nosorožce. To sa im však už nepodarilo, pretože im v tom zabránili levy. 

Správcovia rezervácie totiž objavili pozostatky dvoch tiel. Podľa informácii boli však pytliaci traja, pretože na mieste činu našli tri páry topánok, no pozostatky z tiel patrili len dvom. Na mieste našli sekeru a pušku s tlmičom - čiže vybavenie, ktoré zvyknú používať pytliaci. „Zatúlali sa medzi veľkú svorku levov. Nemali šancu prežiť, veľa z nich nezostalo," napísal vo vyhlásení majiteľ parku Nick Fox.

Levy v tomto prípade vystupovali ako „sudcovia“ a pytliakov odsúdili na najvyšší trest, ktorí aj okamžite vykonali.unilad.co.uk

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame